Кремль витратить $660 млн на блокування інтернету

Головна Сторінка » Кремль витратить $660 млн на блокування інтернету

Роскомнагляд з 2025 по 2030 роки планує витратити $660 млн на модернізацію технічних засобів протидії загрозам (ТСПУ).

Навіть VPN після цього може стати марним у Росії, повідомляє “Радіо Свобода” із посиланням на федеральний проєкт “Інфраструктура кібербезпеки”, з яким ознайомилися журналісти.

“У рамках проєкту планується модернізація існуючих ТСПУ та встановлення нових. Технічний експерт проєкту “Роскомсвобода” повідомив журналістам, що нові ТСПУ ефективніше уповільнюватимуть і блокуватимуть небажані ресурси. Адвокат у кіберсфері Станіслав Селезньов пояснив, що на даний момент ТСПУ здатні припиняти роботу лише деяких протоколів VPN, але з модернізацією список протоколів розширять”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тлі значних втрат Росія залучає до війни студентів

За оцінкою президента Асоціації операторів зв’язку “Макател” Олексія Амелькіна, ТСПУ вже встановили всім операторам, кількість абонентів яких перевищує 5 тис. Водночас лідери ринку МТС, “Мегафон”, “Вимпелком” і “Ростелеком” відмовилися від коментарів журналістам.

“У РКН необхідність модернізації пояснюють зростаючим обсягом інтернет-трафіку. Однією з компаній, відповідальних за використання технічних засобів для суверенного інтернету в РФ, є ДЦОА (Дані – центр обробки та автоматизації). У цій компанії частка в 49% належить мільярдерові Алішеру Усманову. Чистий прибуток компанії за 2022 рік склав 1,7 млрд рублів”, – йдеться в публікації.

За даними профільного порталу Statista, у другій половині 2023 року Роскомнагляд заблокував понад 130 тис. вебсайтів, із яких 26 тис. було заблоковано нібито за поширення фейків про так звану спеціальну військову операцію.

У Російській Федерації зріс рівень інфляції. Через значне збільшення військових видатків російська економіка може “перегрітися”. Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії.

У вересні 2023 року інфляція в Росії зросла до 6% порівняно з 5,3% у серпні 2023 року. Це було зумовлено зростанням споживчих цін, зокрема на продукти харчування і паливо. Вища інфляція майже напевно призведе до збільшення витрат на фінансування війни Росії в Україні.

На початку жовтня агентство Reuters повідомляло, що рубль у Росії перетнув поріг у 100 рублів за долар, попри заходи центробанку.

У серпні долар в РФ теж коштував більш ніж 100 рублів. Російський центральний банк підвищував ставку з 8,5% до 12% річних, однак рубль продовжив падіння, а долар і євро зросли на московській біржі.