Російська влада знову вдалася до ядерного шантажу.
Використовуючи звичну інформаційну тактику для ослаблення зв’язків між США, Україною та союзниками по НАТО. Про це йдеться у свіжому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики звертають увагу на заяву речника Кремля Дмитра Пєскова, зроблену 16 липня. У ній він підтвердив, що положення російської ядерної доктрини, зокрема заборона ядерним державам підбурювати неядерні країни, залишаються чинними. За словами Пєскова, відповідальність за такі дії мають нести саме ядерні держави.
ISW нагадує, що восени 2024 року Москва оновила свою ядерну доктрину, додавши пункт, згідно з яким напад неядерної держави на Росію за підтримки ядерної країни розглядатиметься як спільна агресія. Аналітики вважають, що ці зміни спрямовані на те, щоб зупинити чи зменшити західну військову допомогу Україні особливо в період політичної турбулентності наприкінці 2024 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль відкинув ультиматум Трампа: війна триватиме – ISW
У звіті також згадується заява Пєскова про мілітаризм європейців, що прозвучала на тлі ініціативи Дональда Трампа щодо збільшення підтримки України через механізми НАТО. Водночас Кремль закликав міжнародну спільноту чинити тиск не на Росію, а на Україну, нібито з метою початку переговорів.
ISW оцінює такі меседжі як спробу сформувати хибне враження про готовність Москви до миру та водночас дискредитувати Київ.
Крім того, 15 липня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров вкотре заявив, що однією з головних цілей війни є усунення загроз НАТО біля російських кордонів.
На думку аналітиків ISW, Росія цілеспрямовано змістила риторику: якщо раніше Кремль погрожував наслідками у разі нових постачань зброї, то тепер прагне послабити вже надану підтримку Україні. Основна мета – підірвати трансатлантичну єдність і розколоти позиції США та Європи щодо подальшої допомоги Києву.
Раніше Інститут вивчення війни писав, що у Кремлі назвали неприйнятними вимоги президента США Дональда Трампа щодо припинення війни проти України протягом 50 днів.
Російська влада заявила, що продовжить реалізацію своїх воєнних цілей, незважаючи на міжнародний тиск і загрозу нових санкцій.