Кулеба пояснив, як треба судити Путіна

Головна Сторінка » Кулеба пояснив, як треба судити Путіна

Міжнародний кримінальний суд може засудити російського президента Володимира Путіна за все, крім агресії проти України.

Його треба судити за допомогою спеціального трибуналу, сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє LIGA.net.

“Мало засудити Путіна за те, що він стоїть за викраденням дітей, вбивством військовополонених, руйнуваннями артилерією та ракетами цивільної інфраструктури, за розстрілами й катуваннями цивільних і військових. Потрібно засудити Путіна за те, що називають матір’ю всіх злочинів, це злочин агресії”, сказав Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Австрії прокоментували можливість арешту Путіна

МКС не може судити Путіна за агресію через низку юридичних причин.

“Коли кажуть, що спецтрибунал потрібен, щоб засудити Путіна за воєнні злочини, це неправильно. Спецтрибунал це засудити за один злочин, злочин агресії. Але не лише Путіна, але й усіх, хто брав участь в ухваленні цього рішення”, сказав він.

Найбільшим юридичним питанням є імунітет Путіна як глави держави. У МКС цей імунітет застосовуватись не може, а у спецтрибуналі “є нюанси”.

17 березеня МКС видав ордер на арешт Путіна і уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Путіна і Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.

Відтепер Путін має статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину, сказав генеральний прокурор України Андрій Костін.