Кулеба зробив заяву про повернення військовозобов’язаних в Україну

Головна Сторінка » Кулеба зробив заяву про повернення військовозобов’язаних в Україну

Повернення військовозобов’язаних із-за кордону буде справедливим щодо чоловіків, які перебувають на території України.

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба під час спільної пресконференції з латвійським колегою Байбою Браже, заявив, що його завданням, як дипломата, є захист українців за кордоном, і він робитиме це. Водночас у питанні щодо повернення військовозобов’язаних чоловіків додому йдеться про справедливість.

“Думаю, що це буде справедливо щодо них, якщо чоловіки з-за кордону повернуться в Україну”, – заявив Кулеба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Паспортному сервісі сказали, хто з чоловіків все ж може отримати документ за кордоном

Він додав, що усі чоловіки призовного віку, які покинули країну після початку повномасштабної війни з Росією, отримували правові статуси, а також соціальні виплати через те, що вони є громадянами України.

“Моїм завданням, як дипломата, є захист українців за кордоном, і я буду це робити. Але, як я вже згадував, йдеться про справедливість. Справедливість у відносинах між українськими чоловіками за кордоном і українськими чоловіками в Україні. І справедливість у відносинах між державою Україна та громадянином України”, – зауважив Кулеба.

24 квітня Кабінет міністрів заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років.

Ці документи дозволили отримувати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби, йдеться у постанові Уряду.