Курс валют: особливості його формування та правила обліку факторів

Головна Сторінка » Курс валют: особливості його формування та правила обліку факторів

Розуміння принципів формування курсу валют та факторів впливу дозволить не просто своєчасно придбати чи продати валюту, а й додатково зайнятися інвестиціями. Також необхідно усвідомлено сприймати поточну фінансову ситуацію, а курс є саме тим індикатором, що визначає як настрій населення, так і загальну якість економіки.

Курсові коливання суттєво впливають на рішення приватних осіб та бізнесу. Тому для багатьох курс долара в Харкові буде актуальним щодня незалежно від поточних обставин. Не зайвим буде вивчити динаміку руху курсу та додатково проаналізувати різні графіки, щоб надалі спрогнозувати підвищення чи зниження.

Чинники впливу на курс

Їх не так мало, як здається, тому не зайвим буде вивчити кожен із них:

1. Економічні показники. ВВП, зайнятість, інфляція, рівень боргу, золотовалютні резерви це впливає на курс;

2. Процентні ставки. Центральні банки встановлюють різні розміри відсоткові ставки, і вони суттєво впливають на валютні курси;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на золото зростають – експерти назвали причини

3. Стабільність у політиці. Будь-які плануючі події, вибори, зміни в правлячих партіях та багато іншого можуть спровокувати підвищення або зниження курсу;

4. Попит і пропозиція. Чим вищий попит на валюту, тим дорожче за неї доведеться заплатити і навпаки;

5. Торговий баланс. Профіцит робить валюту міцною, тоді як дефіцит слабшає внутрішню валюту, а курс підвищується;

6. Світові події. Різні кризи, збройні конфлікти, проблеми охорони здоров’я всіляко впливають курс.

За бажанням інвестувати або виграти на різниці курсу, потрібно попередньо оцінити всі ризики, постаратися диверсифікувати інвестицію з різних валют, а також попросити консультації у професіоналів своєї справи. Частіше всього такі інвестиції будуть довготривалими.

Де знайти інформацію про курс

Відмінним джерелом актуальних та корисних даних буде сервіс Rates.fm, де надається інформація з обмінників Харкова, Національного та комерційних банків України. Відображається поточний курс та його динаміка за вибраний період часу. Наявність історії змін дозволить у майбутньому спрогнозувати значення курсу.

Основною валютою для аналізу є долар США, хоча надається інформація про євро, фунт стерлінга, австралійський долар і польський злотий. Агрегатів курсів включає інформацію з кількох десятків джерел, що також дозволить відшукати найбільш оптимальний обмінник з допустимими лімітами. Додатково є інформація про різні фінансові інструменти, їх огляд та аналітичні дані.

В Україні від 1 квітня підвищується мінімальна зарплата.

Зараз вона становить 7 100 грн, буде – 8 000 грн. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.