fbpx

Китай лихоманять масові протести

Головна Сторінка » Китай лихоманять масові протести

У Китаї продовжуються масові протести проти карантинних заходів.

Учасники мітингів вимагають відставки лідера КНР Сі Цзіньпіна, повідомляє BBC.

На вулиці Шанхая вийшли тисячі протестувальників. Вони скандували гасла “Сі Цзіньпін, йди геть!” та “Комуністична партія, йди геть!”. Подібні відкриті заклики є незвичними для Китаю, оскільки у такій авторитарній державі за критику влади передбачена в’язниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столиця Казахстану вибухнула протестами проти Токаєва: відео

Зазначається, що влада Китаю не очікувала такої реакції на політику “нульового ковіду”. Саме карантинні обмеження і стали головною причиною початку протестів у багатьох містах КНР.

У ході протестів були й сутички з правоохоронцями. Один з учасників акції повідомив, що його друга побили поліціянти, а двох інших оббризкали перцевим аерозолем.

Попри всі зусилля китайської влади стримати епідемію коронавірусу, кількість заражень у Китаї продовжує зростати. Влада країни змушена знову посилити обмежувальні заходи: у великих містах відновлюються часткові локдауни та масове тестування.

У Шанхаї люди вийшли на протести через жорсткі коронавірусні обмеження.

Протести розпочалися після пожежі в одному з будинків у місті Урумчі, де загинули 10 людей. На думку протестувальників, ці люди могли б врятуватися, якби будинок не був зачинений через локдаун.

Generated by Feedzy