Китай обмежує торгівлю з Росією

Головна Сторінка » Китай обмежує торгівлю з Росією

Торгівля Росії з Китаєм ускладнилася, бо китайські експортери шукають непрямі шляхи для обходу міжнародних санкцій.

Російські підприємці заявляють, що китайські фірми намагаються відправляти товари через треті країни. Про це пише Newsweek.

У росіян також виникають проблеми при проведенні міжнародних платежів у Китаї. Майже всі банки КНР відмовляються приймати із РФ виплати в юанях. Російські трейдери скаржаться, що китайські банки використовують ослаблення російської валюти, підвищуючи обмінний курс рубля до юаня.

Представниця бізнес-групи “Опора Росії” в Китаї Ілона Горшенєва-Долунс розповіла, що китайські постачальники просили російських підприємців дозволити їм перевозити вантажі через інші країни.

“У міру посилення тиску Заходу на китайські фінансові установи, навіть деякі товари, які не входять до санкційних списків, отримують такий режим”, – сказала вона.

Комерційний директор компанії “Імпая Рус” Олексій Разумовський сказав, що комісійні, які стягують агенти за спрощення логістики, збільшують кінцеву вартість. Він вважає, що це може призвести до скорочення імпорту цих товарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіян закликали готуватися до довгих санкцій

Він додав, що пошук ефективніших способів доставки цих товарів займе час.

РФ імпортує китайські авто як напряму, так і через треті країни. Багато китайського автомобільного, який нібито призначається для Центральної Азії, прямує до Росії.

Більш ізольована російська економіка зараз більш покладається на торгівлю з другою за величиною економікою світу і на закупівлю Китаєм російської нафти та природного газу зі значними знижками. 2023 року товарообіг між ними підскочив до рекордного рівня у $240 млрд.

З початку цього року торгівля Китаю з Росією була нестабільною через проблеми з платежами. Експорт до Росії, деномінований у юанях, впав на 3% після зростання у травні та червні.

Раніше стало відомо, що ЄС готується посилити санкції проти Білорусі, щоб закрити останню лазівку, яка дозволяла Москві імпортувати розкішні автівки та інші західні товари, заборонені санкціями.

Попри санкції, до Росії через Білорусь продовжують ввозити автомобілі марок Rolls-Royce та Mercedes-Benz. Для громадянина РФ не становить жодної проблеми придбати люксову машину на території країни.

Щомісячний потік транспортних засобів і запчастин до них із країн ЄС до Білорусі зріс із $50 млн у січні 2022-го до $268 млн у січні 2024 року.

Зараз найбільша складова експорту із ЄС – це Білорусь. Завозяться водночас машини переважно з Німеччини та Польщі.