fbpx

Китай оприлюднив свою позицію щодо війни в Україні

Головна Сторінка » Китай оприлюднив свою позицію щодо війни в Україні

Китай опублікував так званий “мирний план” щодо врегулювання війни, яку Росія розв’язала проти України.

У запропонованому документі 12 пунктів, повідомляє міністерство закордонних справ КНР.

Серед них: повага до суверенітету всіх країн; відмова від “менталітету холодної війни”; припинення бойових дій; відновлення мирних переговорів; вирішення гуманітарної кризи; захист цивільного населення та військовополонених; підтримання безпеки атомних електростанцій; зниження стратегічних ризиків; сприяння експорту зерна; припинення “односторонніх” санкцій; підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок; сприяння післявоєнній відбудові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комунікація між Китаєм та Україною залишається “дуже складною” МЗС

Раніше радник китайського лідера Ван I на Мюнхенській безпековій конференції анонсував “мирний план” Китаю щодо України, але не розкрив подробиці.

Пізніше глава МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що попри будь-який запропонований план Україна продовжить боротися за свою свободу.

У США не схильні довіряти анонсованій Пекіном ініціативі. “Оскільки Китай, з одного боку, прагне зберегти нейтралітет у ситуації навколо України, а з іншого підтримує Москву”, – сказав офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс.

Влада Китаю публічно не засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але і не підтримала. Каже, хоче зберігати нейтралітет. Війну в Україні називає “кризою”, звинувачуючи у ній Захід. Москву Пекін продовжує вважати стратегічним партнером.

За майже рік повномасштабної війни китайський лідер Сі Цзіньпін та президент Володимир Зеленський підтримували діалог у форматі листування. Діалог України з Китаєм від початку російського вторгнення вівся лише на рівні міністрів, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Generated by Feedzy