Китай пошкодив важливий підводний кабель зв’язку біля Тайваню

Головна Сторінка » Китай пошкодив важливий підводний кабель зв’язку біля Тайваню

Китайське судно пошкодило підводний інтернет-кабель біля північного узбережжя острова Тайвань, що призвело до тимчасового порушення зв’язку.

Тайвань звернувся до Південної Кореї із проханням затримати судно КНР, пише Financial Times.

“Інцидент стався 3 січня поблизу порту Кілунг, де вантажне судно Shunxing39, зареєстроване під камерунським прапором, імовірно, пошкодило підводний кабель, що є частиною Транстихоокеанської експрес-кабельної системи. Хоча судно належить компанії Jie Yang Trading Limited, зареєстрованій у Гонконзі, її директором є громадянин материкового Китаю Го Веньцзе. Тайвань вважає, що цей інцидент може бути частиною ширшої стратегії Китаю з розриву зовнішніх комунікацій острова”, – сказано в повідомленні.

Тайвань стурбований тим, що Китай може перервати зовнішні комунікаційні зв’язки острова в потенційній спробі анексувати країну. Пекін заявляє про свій суверенітет над островом і погрожує захопити його силою в разі необхідності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай шукає надійних партнерів, тому почав зближення з Японією

Берегова охорона Тайваню та інші урядовці заявили, що дані відстеження сигналу автоматичної системи ідентифікації судна і супутникові дані показали, що судно Shunxing39 підняло якір у місці, де був розірваний кабель.

“Це ще один випадок тривожної глобальної тенденції диверсій проти підводних кабелів. Кораблі, які беруть участь у цих інцидентах, зазвичай є застарілими суднами, майже непридатними для комерційної діяльності. Це судно нагадує ті, що належать до так званого тіньового флоту Росії”, – сказав високопоставлений чиновник служби національної безпеки Тайваню.

Згідно з даними постачальника послуг з відстеження суден і морської аналітики MarineTraffic, Shunxing39 перетинав води поблизу північного узбережжя Тайваню з 1 грудня. За словами чиновника, характер руху свідчить про те, що пошкодження кабелю не було невинним нещасним випадком.

Китайські торгові або рибальські судна час від часу беруть участь у деяких великих військових навчаннях, які Пекін регулярно проводить поблизу Тайваню. Тайбей занепокоєний тим, що такі операції в “сірій зоні”, нижче порогу війни, ускладнять захист від агресії, яка зрештою може перерости у відкритий напад.

Trans-Pacific Express – підводний комунікаційний кабель прокладений по дну Тихого океану зʼєднує Китай, Південну Корею, Тайвань та США. Довжина кабелю склала 18 тис. км. Підводний інтернет-кабель належить міжнародному консорціуму, до нього входять американський оператор ATT, японський NTT, тайванський Chunghwa Telecom, південнокорейський Korea Telecom і китайські оператори China Telecom і China Unicom.

Лідер КНР Сі Цзіньпін у жовтні закликав армію Китаю всебічно посилити підготовку до війни. Він віддав розпорядження забезпечити військам надійну бойову готовність.

Ця інформація з′явилася через кілька днів після завершення масштабних навчань китайської армії навколо Тайваню. Китай, який вважає Тайвань частиною своєї території, останніми роками активізував демонстрацію сили навколо самоврядного острова.