Китай з 1 вересня обмежить експорт дронів: відома причина

Головна Сторінка » Китай з 1 вересня обмежить експорт дронів: відома причина

Міністерство торгівлі Китаю оголосило про запровадження з 1 вересня 2023 року контролю над експортом деяких дронів та пов’язаного з ними обладнання.

Зокрема, вводяться обмеження на деякі двигуни для дронів, лазери, засоби зв’язку та системи захисту від дронів. Про це повідомляє агентство Reuters.

Заходи контролю також торкнуться деяких цивільних дронів, щоб унеможливити їхній експорт для військових цілей, йдеться в заяві представника міністерства.

За словами представника, китайська влада вже повідомила відповідні країни та регіони про майбутні обмеження.

Китай один із найбільших світових виробників дронів та експортує їх на кілька ринків, включно зі США.

Понад 50% дронів, що продаються у США, виробляються китайською компанією DJI, і вони є найпопулярнішими безпілотниками, що використовуються службами громадської безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай випробував новий космічний супутник

Компанія виготовляє цивільні дрони Mavic, які широко застосовуються на війні в Україні.

DJI вже заявила, що завжди суворо дотримується законів і правил країн або регіонів, в яких вона працює, включно з нормативними вимогами Китаю щодо експортного контролю.

У квітні Міністерство торгівлі Китаю заявило, що американські та західні ЗМІ поширюють “необґрунтовані звинувачення” в тому, що Китай експортує безпілотники для участі у бойових діях в Україні, додавши, що ці повідомлення є спробою “очорнити” китайські фірми. Міністерство обіцяло посилити експортний контроль щодо дронів.

Частково обмеження експорту дронів відбулося після того, як Китай оголосив у червні про контроль за експортом деяких металів, які широко використовуються у виробництві мікросхем.

Після цього США зробили кроки щодо обмеження доступу Китаю до ключових технологій, таких як обладнання для виробництва мікросхем.

Китайська Народна Республіка та Російська Федерація посилили економічне партнерство.

Через це ослаб тиск західних санкцій у сфері експортного контролю, йдеться у звіті Офіса директора Національної розвідки Сполучених Штатів Америки, який опублікувала демократична меншість Палати представників Конгресу.

Китай також надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання у воєнних цілях проти України. Йдеться про навігаційне обладнання, технології постановки перешкод та частини винищувачів.