fbpx

Китай зробив гучну заяву щодо поставок зброї в РФ

Головна Сторінка » Китай зробив гучну заяву щодо поставок зброї в РФ

Сполучені Штати Америки “не мають права читати лекції” Китаю щодо постачання зброї до Російської Федерації.

Саме американська, а не китайська сторона забезпечує постійний потік зброї на поле бою, заявив офіційний представник міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь 20 лютого, передає CNN. Так міністерство закордонних справ Китаю зухвало відреагувало на нещодавній заклик США не відправляти зброю до РФ.

“Американська сторона не має права читати лекції Китаю. Ми ніколи не допустимо, щоб США диктували або навіть чинили тиск на китайсько-російські відносини. Хто закликає до діалогу і миру, а хто роздає ножі й заохочує конфронтацію”, провокаційно запитав китайський посадовець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР пригрозила США й запустила ракети у бік Японії

Офіційні особи США побоюються, що Пекін розглядає можливість надання “летальної підтримки” російським військовим. Тим часом КНР уперто продовжує називати війну в Україні “кризою”, “ситуацією” або “конфліктом”.

“Китай продовжує закликати до миру і просувати переговори для врегулювання конфлікту в Україні. КНР твердо має намір грати конструктивну роль у сприянні деескалації і охолодженню ситуації”, додав Ван Веньбінь.

Китай перетне “червону лінію”, якщо наважиться надати зброю для РФ. Сполучені Штати готові “конкурувати з КНР”, але не вважають її противником, заявила постійна представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд 20 лютого. Вона привітала заяву Китаю про бажання миру. Але водночас наголосила, що “думки та зусилля з боку Китаю та інших держав щодо надання смертоносної підтримки росіянам” є неприйнятними

Generated by Feedzy