fbpx

Китай зробив нову гучну заяву щодо війни в Україні

Головна Сторінка » Китай зробив нову гучну заяву щодо війни в Україні

Китай найближчими днями оприлюднить “документ зі своєю позицією” щодо розв’язаної Росією війни проти України.

Водночас про “мирний план” там не йдеться. Пекін оприлюднить документнайближчими днями, заявив постійний представник Китаю в ООН Чжан Цзюнь, пише Reuters.

“Ми ніколи не називали це мирним планом. Це позиційний документ. Ми продовжуватимемо наголошувати на повазі суверенітету та територіальної цілісності всіх країн. Ми наголошуємо, що країни мають враховувати інтереси безпеки одна одної”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай зробив гучну заяву щодо поставок зброї в РФ

Китай офіційно зберігає нейтралітет щодо повномасштабного вторгнення РФ до України. Днями влада КНР анонсувала документ, в якому нібито представить своє бачення врегулювання війни. Радник президента Китаю Сі Цзіньпіна Ван Ї заявив, що Китай схвильований “розмахом” війни в Україні, і висловив думку, що між Україною та Росією потрібні переговори.

Водночас війну в Україні китайські політики вперто називають “українською кризою”, конфліктом чи ситуацією.

Президент Володимир Зеленський заявив, що розраховує на підтримку Китаєм української “формули миру”.

Керівник Офісу закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї анонсував мирну ініціативу з метою припинення агресивної війни Росії проти України під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається 24 лютого, у річницю початку російської війни проти України, виступити з “мирною промовою”, розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні після зустрічі з головним дипломатом Китаю.

Китай утримується від критики Росії після її вторгнення в Україну, проте на саміті G20 в Індонезії Сі Цзіньпін “рішуче виступив проти використання атомної зброї та підтримав деескалацію та припинення вогню”. Він також заявив, що застосування ядерної зброї Росії в Україні є неприпустимим.

Generated by Feedzy