fbpx

Київ не отримає винищувачі Typhoon поки триває війна – британське міноборони

Головна Сторінка » Київ не отримає винищувачі Typhoon поки триває війна – британське міноборони

Швидкого постачання британських винищувачів Typhoon в Україну не буде.

Таку бойову авіацію Київ зможе отримати від Лондона лише після закінчення війни. Про це заявив міністр оборони країни Бен Воллес в інтерв’ю Spiegel.

“Швидких поставок винищувачів на цьому етапі війни точно не буде. Впевнений, що не буде навіть за шість місяців. Пройде багато часу, перш ніж хтось поставить винищувачі в Україну. Особливо такі сучасні літаки, як Eurofighter, який у Великій Британії називаємо Typhoon. Вони будуть поставлятися в Україну лише після війни”, заявив Воллес.

Він нагадав, що Велика Британія почне тренувати українських пілотів на своїй території.

“Київ дуже конкретно запитує про бойову авіацію. Ми дуже чітко сказали, що розпочнемо навчання українських пілотів реактивних літаків незабаром, спочатку на тренажерах. Але також зрозуміло, що питання про винищувачі, швидше за все, постане в середньостроковій перспективі”, – говорить Воллес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Можемо допомогти” Воллес знайшов “альтернативу” винищувачам для України

Він пояснив, що навчання керувати сучасними винищувачами потребує багато зусиль та декілька років.

“Для одного літака треба близько 150 техніків на землі, оскільки системи дуже складні. Але жодна західна країна не хоче посилати своїх людей в Україну, принаймні до тих пір, поки в Україні триває війна”, додав Воллес.

Можлива відправка винищувачів в Україну буде швидшою за постачання танків, вважає Воллес.

“На відміну від бойових танків, з винищувачами не буде затримок після прийняття політичного рішення”, пояснив він.

8 лютого президент Володимир Зеленський під час візиту до Великої Британії запросив бойові літаки для України, назвавши їх “крилами свободи”. Звертаючись до членів британського парламенту він наголосив на необхідності сформувати нову коаліцію літакову.

Тоді ж прем’єр Великої Британії Ріші Сунак підтвердив, що Лондон готовий розглядати надання Україні винищувачів. І рішення про навчання пілотів фактично є першим кроком до цього.

Generated by Feedzy