“Київ знову бомбардують”: Боррель закликав не забувати про Україну

Головна Сторінка » “Київ знову бомбардують”: Боррель закликав не забувати про Україну

Сума військової допомоги, яку на цей час надав Україні Європейський Союз, безпрецедентна.

Вона складає 27 млрд. ЄС й надалі продовжуватиме свою підтримку, оскільки війна в Україні триває та загострюється. Про це у Брюсселі перед початком засідання Ради ЄС із зовнішніх відносин заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.

За його словами, не можна забувати про Україну на тлі подій на Близькому Сході.

“Київ уже знову бомбардують, Росія атакує цивільні судна у Чорноморському коридорі, які транспортують зерно. Наша підтримка зростає. Я можу сказати вам, що наша допомога для України сягнула 27 мільярдів військової підтримки. Це найбільша цифра, яку ми будь-коли досягали. Ми продовжуємо тренувати українських солдатів. Ми продовжуємо стояти поряд з Україною”, – сказав Боррель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Латвії наголосив на необхідності перемоги України

Він також прокоментував події на Близькому Сході. Повідомив, що країни ЄС погодили спільну позицію щодо подій в Газі. Вони визнали право Ізраїлю на оборону та водночас, закликали до максимальної стриманості та до запровадження заздалегідь оголошених “пауз” у веденні бойових дій. Вони необхідні для доставки гуманітарної допомоги та для евакуації мирного населення із зони конфлікту.

При цьому представник ЄС наголосив, що війни в Україні та на Близькому Сході є різними за своєю природою.

“Обидва конфлікти є повністю різними за природою. У будь-якому випадку, це навряд чи можливо – порівнювати те, що відбувається в Україні та що відбувається в Газі. Але очевидно, що підходи, що існують у світі, мають дуже уважно враховуватися, щоб уникнути звинувачень у подвійних стандартах”, – сказав Боррель.

За його словами, на засіданні, окрім обговорення ситуації на Близькому Сході та в Україні, міністри розглянуть розвиток подій у відносинах між Вірменією та Азербайджаном. А також зустрінуться із міністрами закордонних справ країн Західних Балкан та обговорять підготовку до наступної “кліматичної” конференції під егідою ООН.

Допомога США Україні, ймовірно, скоротиться. Тому країни ЄС мають бути політично готовими на цьому тлі продовжувати підтримувати Україну, сказав під час Конгресу партії європейських соціалістів у Малазі глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Він додав, що “перспектива перемоги України над Росією не є миттєвою”.