Латвія направить 5 млн євро на дрони для України через блокаду Угорщини

Home Популярне Латвія направить 5 млн євро на дрони для України через блокаду Угорщини

Парламент Латвії схвалив додаткове фінансування — 5 млн євро — на закупівлю дронів для України.

Рішення ухвалили у зв’язку з блокадою з боку Угорщини європейської програми, через що частина запланованих внесків до Європейського механізму миру не могла бути використана. Кошти будуть перенаправлені з бюджетної програми Міністерства закордонних справ Латвії, призначеної на внесок до цього механізму в поточному році.

У МЗС повідомили, що невикористану частину запланованих внесків на 2025 рік вирішили перерозподілити в межах доступного державного бюджету. Окрім прямої підтримки України, очікується, що фінансування сприятиме розвитку латвійської промисловості в галузі технологій подвійного призначення.

Раніше Угорщина блокувала частину коштів Європейського фонду миру, заперечуючи проти використання цих грошей на постачання озброєнь Україні. У липні уряд Угорщини подав позов до Суду ЄС у Люксембурзі, оскаржуючи рішення Ради ЄС та фонду щодо виплат, і заперечує використання прибутків від заморожених активів російського центробанку для допомоги Україні.