Латвія вводить надзвичайний стан

Головна Сторінка » Латвія вводить надзвичайний стан

У Латвії рада з кризового управління вирішила оголосити в країні надзвичайний стан на три місяці.

Про це заявив латвійський міністр сполучення Таліс Лінкайтс, пише “Інтерфакс-Україна”

Рішення ще має затвердити уряд.

Прем’єр-міністр Крішьяніс Каріньш заявив, що мета введення надзвичайного стану – підвищити охоплення вакцинацією, ввівши більш суворі обмеження для нещеплених.

Посилять також контроль за дотриманням заходів безпеки.

Ситуація в Латвії важка через кількість нещеплених людей, а це впливає на систему охорони здоров’я: у лікарнях стрімко зростає кількість пацієнтів з Covid-19, що обмежує їх можливості надавати повністю усі послуги.

“Ми півтора року боролися в країні з Covid-19, але боротьба не закінчиться, поки охоплення вакцинацією у групах ризику не дійде до 90%, а в суспільстві в цілому не перевищить 75%. Це ще досить довгий шлях”, – сказав латвійський прем’єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакциною Pfizer хочуть щеплювати дітей від п’яти років

Ті, хто не перехворів і не щеплені від коронавірусу, надалі зможуть закуповуватися винятково в магазинах товарів першої необхідності і їм закриють вхід в супермаркети. Планують також скоротити час роботи магазинів.

Крім того, вирішили ввести обмеження для щеплених. На заходах у “зеленому”, безпечному режимі введуть додаткові епідеміологічні вимоги – потрібно буде перебувати у масках, дотримуватися дистанції.

Також планують ввести обмеження на кількість учасників на певних заходах.

Рада закликала всюди, де можливо, і в публічному, і в приватному секторі працювати віддалено.

Ці рішення наберуть чинності після затвердження на засіданні уряду 8 жовтня.

Надзвичайний стан у Латвії з пандемії коронавірусу раніше оголошували вже двічі.

У вересні Латвія внесла Україну в список країн, які несуть серйозний ризик для здоров’я латвійців.