“Легендарні об’єкти не можуть купуватися за безцінь”. Максим Кріппа прокоментував купівлю столичного готелю “Україна”

Головна Сторінка » “Легендарні об’єкти не можуть купуватися за безцінь”. Максим Кріппа прокоментував купівлю столичного готелю “Україна”
Компанія “Ола Файн”, яка належить підприємцю Максиму Кріппі, 18 вересня перемогла в приватизаційному аукціоні й придбала готель “Україна” в центрі Києва. Вона запропонувала за споруду 2,51 мільярди гривень при стартовій ціні в 1,05 мільярда. Інші претенденти пропонували набагато менше: ТОВ “Житомирський меблевий комбінат” Вадима Григор’єва 1,46 млрд грн, а ТОВ “Аларіт-Пром-” Сергія Сподіна 1,16 млрд грн.
Про це повідомив Forbes Ukraine, який отримав перші коментарі від непублічного покупця

За словами Максима Кріппи готель “Україна” історична будівля в центрі Києва, яка має величезний потенціал для капіталізації. Бізнесмен має план розвитку об’єкту. Він вважає, що після перемоги України ділова активність почне швидко зростати і готельний бізнес знову стане актуальним. Зараз у планах компанії капітальний ремонт, якому передуватиме детальна оцінка об’єму додаткових інвестицій.

Але найголовніше, на що ми чекаємо це перемога України. Після цього ми плануємо оновити готель “Україна”, який залишиться символом країни та окрасою нашої столиці, каже Максим Кріппа.

Підприємець також прокоментував, чому він запропонував удвічі більше від інших учасників. Він вважає, що ставка у 2,5 млрд гривень обґрунтована, зважаючи на важливість і цінність готелю. Напередодні аукціону компанія реально оцінила цей актив. В “Ола Файн” впевнені, що квадратний метр в центрі столиці України не може коштувати тих сум, які були пропонувалися іншими учасниками.

Пропозиція є справедливою ціною, і своїм прикладом я показав, що такі легендарні об’єкти не можуть купуватися за безцінь, сказав новий власник готелю.

Пан Кріппа зазначив, що фінансування купівлі готелю було диверсифіковане і здійснене за рахунок доходів від успішно реалізованих бізнес-проєктів, нерухомості, отриманих дивідендів та інвестиційних активів. Стратегія інвестування охоплює різні галузі економіки, перш за все технологічний сектор. Відтак це дозволяє ефективно залучати капітал, забезпечувати стабільне фінансове зростання та диверсифікувати ризики. Він упевнений, що готель “Україна” та гарантовано успішний в майбутньому проєкт.

Саме інвестування в нерухомість завжди було в сфері його інтересів, адже комерційні об’єкти нерухомості зберігають свою ліквідність в будь-які часи, а їх цінність завжди зростає. Інвестор вважає, що з точки зору бізнесу ці активи перспективними та інвестиції в них обґрунтованими.

За даними преси в останні роки Максим Кріппа вклав у покупки понад $100 млн. Але оскільки вартість придбання деяких інвестиційних об’єктів була під угодою про нерозголошення, він не може називати будь-які цифри. Просто зазначає, що джерела фінансування диверсифіковані й мають прозоре легальне походження.

Кожна укладена мною угода в Україні проходить ретельний аудит та супроводжується отриманням необхідних дозволів в компетентних державних органах.

У 2023 році його компанія “Ола Файн” вже купила торговельно-офісний комплекс “Парус” на вулиці Мечнікова, 2 у центрі Києва.

Як неодноразово говорив Максим Кріппа для нього найголовнішим нині є підтримка України. Тому заснована паном Кріппою благодійна організація МК Foundation зосереджена навколо матеріально-технічного забезпечення ЗСУ, рятувальних та медичних служб. Це повністю ініціатива приватного капіталу без донатів, чи зборів. Станом на сьогодні загальна сума допомоги сягнула 830 млн грн, а кількість переданих автомобілів перевищила 1715 одиниць.

Окрім того, підтримуємо державні ініціативи, такі як збір на відновлення лікарні “Охматдит”. S.T.A.L.K.E.R та MK Foundation. Перерахували 10 млн грн на рахунки UNITED 24 після ракетної атаки 8 липня 2024. І це моя ключова і найважливіша інвестиція в Україну, відзначив інвестор.

Щодо бізнес інтересів Максима Кріппи це IT, кіберспорт, геймдев та розширення активів в сфері нерухомості. Він також зацікавлений інвестувати в проєкти, пов’язані зі штучним інтелектом.

Чотиризірковий готель “Україна” (до 2001 року “Москва”) розташований на вулиці Інститутській, 4. 14-поверхова споруда збудована на місці хмарочоса Гінзбурга багатоповерхового прибуткового будинку “короля підрядників” Лева Гінзбурга. Свого часу готель був одним із найвищих хмарочосів на території сучасної України.

Для розміщення готель пропонує понад 300 номерів різних категорій: бізнес-люкс, люкс, покращений стандарт, стандарт, економ, ексклюзивні номери (представницький люкс та дуплекс). У готелі два ресторани площею 94 та 450 кв. м із можливістю обслуговування від 30 до 160 осіб, а також два банкетні зали площею 21 і 46 кв. м із можливістю обслуговування до 12 осіб.

Фонд державного майна в середу, 18 вересня, провів аукціон з приватизації готелю “Україна” на Майдані Незалежності в Києві за 2,51 млрд грн за стартової ціни 1,05 млрд грн. Аукціон відбувся на майданчику Prozorro.Продажі.
Готель зацікавив трьох покупців, повідомляє LIGA.net.

Переможцем торгів стало ТОВ “Ола Файн” Максима Кріппи. У 2023 році “Ола Файн” купило торговельно-офісний комплекс “Парус” на вулиці Мечнікова, 2 у центрі Києва.