fbpx

Лідери “Великої сімки” ухвалили заяву щодо України

Головна Сторінка » Лідери “Великої сімки” ухвалили заяву щодо України

Лідери країн “Великої сімки” на саміті у Японії заявили, що забезпечили Україні необхідну бюджетну підтримку на нинішній рік та на початок наступного.

Лідери G7 також підтвердили своє зобов’язання надавати фінансову та військову підтримку Україні у її боротьбі проти Росії. Про це йдеться у заяві саміту, повідомляє Reuters.

У заяві наголошується, що лідери G7 роблять нові кроки, “щоб гарантувати, що незаконна агресія Росії проти суверенної держави Україна зазнає невдачі”.

“Також для того, щоб підтримати український народ у його прагненні до справедливого миру, заснованого на повазі до міжнародного права”, ‒ йдеться у заяві.

Лідери G7 також підтвердили своє зобов’язання надавати “фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку, якої потребує Україна, стільки, скільки потрібно”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Забороняємо імпорт”: Сунак повідомив про нові санкції G7 проти РФ

Окрім того, наголосили, що мир “неможливий без повного та беззастережного виведення російських військ та військової техніки”, і підтвердили, що загрози з боку Росії застосувати ядерну зброю “неприпустимі”.

“Ми, лідери “Великої сімки”, підтвердили наше зобов’язання разом протистояти незаконній, нічим не виправданій і нічим не спровокованій агресивній війні Росії проти України. Ми рішуче засуджуємо явне порушення Росією Статуту ООН і вплив війни Росії на решту світу”, ‒ йдеться у заяві.

Члени G7 також заявили, що вони взаємодіють з іншими країнами, щоб уникнути потоку їхніх товарів і технологій в Росію через треті країни. Вони також запевнили, що мають намір припиняти будь-які обходи санкцій, які могли б збільшити доходи Росії.

Лідери G7 (США, Японії, Німеччини, Великобританії, Франції, Італії та Канади) 19 травня розпочали саміт в японському місті Хіросіма. У центрі уваги перебувають війна Росії проти України та загроза міжнародної могутності Китаю.

Президент України Володимир Зеленський особисто відвідає саміт G7, що розпочався в Японії. Це буде перший його візит до Азії з початку повномасштабного російського вторгнення.

Generated by Feedzy