fbpx

Літак Козака не пустили в українське небо

Головна Сторінка » Літак Козака не пустили в українське небо
Служба безпеки України не пустила в українське небо літак підсанкційного нардепа.

Зловмисники хотіли вивести літак з-під санкцій РНБО. Для цього вони змінили бортовий номер одного із п’яти підсанкційних літаків: з Т7BRG перереєстрували на T7GIV. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Уже з новим номером 10 листопада судно хотіло перетнути повітряний простір України: летіло в РФ з країни-члена ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Літаки Медведчука” сховали за кордоном ще до засідання РНБО – ЗМІ

“СБУ спрацювала спільно з Украерорухом та Державіаслужбою України і заборонили транзит бізнес-джету”, – зазначається в повідомленні.

Мова йде про літак підсанкційного нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака, за інформацією ЗМІ. На початку 2021 року РНБО запровадила санкції до оператора повітряних суден Jet4u та компаній власників бізнес-джетів, якими Тарас Козак та Віктор Медведчук літали до аеропортів РФ.

Як пізніше повідомив голова СБУ Іван Баканов, Служба безпеки рекомендувала РНБО застосувати санкції відносно нових власників літаків, які раніше були пов’язані з компанією Jet4u S.R.L.

Із п’яти літаків, що потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони України, чотири продовжують літати за межами нашої країни.

Обмеження було запроваджено на три роки, проте два з цих літаків продали, два продають зараз. І лише один, яким користувався нардеп Віктор Медведчук, стоїть у Києві.