Локального рішення війни в Україні немає – Резніков

Головна Сторінка » Локального рішення війни в Україні немає – Резніков

Війна в Україні не є локальним зіткненням і не має локального рішення.

Наслідки війни вплинуть на весь світ, сказав міністр оборони Олексій Резніков на Euro Defence Summit, передає Gazeta.ua.

Він назвав війну зіткненням між цивілізаціями. Резніков пояснив, що успіх РФ надасть сил кожному режиму, зацікавленому у застосуванні сили для досягнення своїх цілей. Тому перемога України в інтересах Європи.

“Багато хто вважав, що війни такого масштабу в Європі більше неможливі. Деякі європейські армії були роззброєні в обмін на російський газ. Потреби оборони були відсторонені. США стали головним донором безпеки Європи. Водночас Європа розвинула критичну залежність від Москви”, заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резніков сказав, як Україні допоможе нова допомога від США

Минулого місяця РФ очолила Раду безпеки ООН. І це при тому, що вона здійснює повномасштабну агресію та геноцид українського народу.

“Кремлю видали ордер на арешт за викрадення тисяч українських дітей. Проте Росія має право вето у міжнародних справах. Це чудова ілюстрація того, що механізм ООН у його нинішньому вигляді не відповідає глобальним викликам безпеці”, наголосив Резніков.

Він нагадав про відкритий шантаж ядерною зброєю.

“Це останній цвях у труну ще одного компонента глобальної архітектури безпеки договорів про нерозповсюдження ядерної зброї”, вказав Резніков.

Міністр пояснив, що Україна зараз виконує ту місію, для якої і створювали НАТО.

“Україна є щитом Європи на сході від російської загрози. Ми знищуємо військову силу, яка націлилась на європейські цінності та свободи. Якщо ви хочете миру і безпеки для Європи, ми повинні рухатися вперед. По-перше, альтернативи Україні в НАТО немає. Балтійське море стане внутрішнім морем НАТО. Немає ніякої реальної альтернативи тому, щоб Чорне море також стало морем НАТО”, підсумував Резніков.

В України цього року буде лише одна спроба для контрнаступу.

Для нових великих операцій може не вистачити ресурсів у західних союзників, сказав президент Чехії Петер Павел.

Він очікує, що контрнаступ відбудеться впродовж кількох місяців.