fbpx

Лукашенко зустрівся з мігрантами на кордоні з Польщею

Головна Сторінка » Лукашенко зустрівся з мігрантами на кордоні з Польщею

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого Захід звинувачує у використанні людей як зброї у гібридній атаці проти ЄС, приїхав до транспортно-логістичного центру з мігрантами біля пункту пропуску “Брузги” на кордоні з Польщею.

Пропагандисти зняли, як нелегали під оплески вітають Лукашенка, оточеного силовиками. Відео з’явилося на лояльних до режиму Лукашенка Telegram-каналах.

“Ми не гратимемо і не робитимемо політику на ваших долях. Ми добре знаємо ви прагнете потрапити до Європи, куди вас запросили. Хочете возз’єднатися зі своїми сім’ями. Тут багато різних людей, але проблема спільна ви потрапили у біду. Ми не будемо вас затримувати, зв’язувати руки, вантажити в літак і відправляти на батьківщину, якщо ви самі не захочете повернутися. Навіть якщо це буде погано для поляків, латишів чи ще когось”, – сказав Лукашенко в промові до мігрантів.

Лукашенка супроводжували губернатор Гродненської області та голова Держприкордонкомітету. За його словами, на території Білорусі за межами табору перебуває ще приблизно 2-3 тис. біженців. Водночас політик стверджував, що біженці йдуть не тільки через Білорусь, а й використовують українські шляхи.

“Ідуть не тільки через Білорусь, а й через Україну, яка виводить свої війська на кордон”, – заявив Лукашенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко піднімає ставки та знущається з Європи. Шантаж удався

Прикордонна служба Білорусі заявила, що минулими вихідними 13-14 листопада біженці продовжували прибувати у країну. Станом на 15 листопада їхня кількість у таборі між Польщею та РБ зросла до понад 2 тис. 18 листопада частину нелегальних мігрантів планують повернути з Білорусі в Ірак. Кількість тих, хто добровільно вирішив залишити Білорусь, досягла 325.