Невизнаний президент Венесуели Ніколас Мадуро впровадив надзвичайний економічний стан у країні.
Мадуро підписав указ про надзвичайну економічну ситуацію після “економічної війни” уряду США, повідомляє Bloomberg.
“Документ оголошує в країні надзвичайний економічний стан терміном на 60 днів. Він необхідний для того, щоб підтримувати виробничі сектори країни в умовах глобальної економічної війни. Дуже важливо отримати нові джерела інвестицій. Будь-хто, хто захоче інвестувати у Венесуелу, отримає особливе ставлення”, – заявив він в ефірі державного телебачення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мадуро прибирає ворогів: суд Венесуели видав ордер на арешт лідера опозиції
Указ дозволяє Мадуро вжити всіх необхідних заходів для забезпечення економічного зростання, зокрема: загальне призупинення стягнення та застосування податків; дозвіл витрат із казначейства та інших джерел фінансування, не передбачених у річному бюджеті; боротьбу з ухиленням від сплати податків, впровадження механізмів імпортозаміщення, стимулювання інвестицій.
Указ президента ще потребує схвалення Національної асамблеї та конституційної палати Верховного суду.
Кілька місяців тому спірно обраний президент Венесуели Ніколас Мадуро запропонував реформувати конституцію країни. Він сказав, що це спроба змінити територіальні поділи і диверсифікувати економіку.
У січні Мадуро склав присягу президента Венесуели, продовживши свій третій термін перебування на посаді ще на шість років попри протести громадян та докази фальсифікацій на виборах.