fbpx

МАГАТЕ заявило про загрозу відключення Запорізької АЕС

Головна Сторінка » МАГАТЕ заявило про загрозу відключення Запорізької АЕС

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) отримали інформацію про ймовірність відключення Запорізької АЕС від останньої резервної лінії електропередачі 750 кВ.

Таким чином станція знову може перейти на живлення від генераторів. Про це повідомляється у звіті МАГАТЕ за 22 березня.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі нагадав, що остання резервна лінія електропередач 330 кіловольтів (кВ) на Запорізькій АЕС пошкоджена з 1 березня.

“Вона залишається відключеною та знаходиться на ремонті, що ще раз підкреслює крихкість ядерної безпеки та безпеки на найбільшій атомній електростанції Європи”, заявив він.

При цьому директор МАГАТЕ зазначив, що протягом трьох тижнів ЗАЕС отримувала електроенергію лише від однієї основної зовнішньої лінії електропередач 750 кВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза на Запорізькій АЕС: 49 держав терміново звернулись до МАГАТЕ

“Станції потрібне зовнішнє електропостачання для виконання основних функцій ядерної безпеки. Без резервної лінії будь-яке пошкодження лінії 750 кВ призведе до повної втрати електростанції за межами майданчика”, пояснив Гроссі.

Він розповів, що відновлення лінії було заплановане на 5, 10, а потім і 13 березня, але цього так і не досягли. Остання дата повторного підключення запланована на 23 березня.

“Підключення до лінії 750 кВ може бути відключено на невідомий період часу для проведення технічного обслуговування/ремонту на лінії. Наразі немає інформації про те, чи це може статися, коли це станеться, і як довго. Важливо, щоб була необхідна координація та комунікація між диспетчером українських електромереж і станцією”, зазначив він.

Гендиректор МАГАТЕ попередив, що ядерна безпека на ЗАЕС залишається в критичному стані.

“Якщо це відключення від основної лінії електропередач і ремонтні роботи виконуватимуться, коли лінія 330 кВ недоступна, це спричинить повну втрату електроенергії та зробить станцію залежною від дизель-генераторів її останньої лінії захисту вже сьомий раз”, підсумував Гроссі.

Наразі жодна міжнародна організація не може допомогти у деокупації Запорізької атомної електростанції.

Треба шукати інші механізми для звільнення станції, розповів під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою президент України Володимир Зеленський.

Запорізька атомна електростанція контролюється російськими окупаційними військами з березня 2022 року. Станція найбільша за розмірами у Європі й третя у світі.

Generated by Feedzy