Магнітні бурі не вщухають: чого чекати від Сонця наступного тижня

Головна Сторінка » Магнітні бурі не вщухають: чого чекати від Сонця наступного тижня

З 4 по 10 грудня сонячна та геомагнітна активність знизиться. А поки до кінця тижня вона залишатиметься на високих рівнях.

Відповідний прогноз сонячної та геомагнітної активності на тиждень 4-10 грудня 2023 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США.

Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності К-індексом від показника 2 до 9. Чим вищий К-індекс, тим сильніша буря та її наслідки і вплив на людей і техніку.

В понеділок, 4 грудня, очікується, що геомагнітна активність буде відповідати К-індексу 4 жовтий рівень (середня сонячна буря), а вже у вівторок 5 грудня підвищиться до червоного рівня К-індекс 5 це сильна буря, здатна впливати на самопочуття людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Землю накрила магнітна буря, яка з кожним днем стає потужнішою

6 та 7 грудня очікується середня сонячна активність із К-індексом 4, а вже до кінця тижня 8-10 грудня вона знизиться до зеленого рівня з індексом 2 і магнітосфера прийде до норми.

1 грудня Землю накрили одразу кілька магнітних бур. Через це в деяких частинах світу ймовірні проблеми з радіо, Інтернетом і GPS.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США та інші синоптики вже передбачили, що три сонячні бурі прямують до Землі. Причому вони ймовірно, зіллються, що призведе до більш сильних порушень магнітного поля.