В Україні вже централізовано отримують тепло 78% об’єктів соціальної інфраструктури і 46% житлових будинків.
Однак, зважаючи на плани ворога, кожна громада має бути готовою до альтернативних рішень для опалення. Про це у Facebook повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення-міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Він провів чергове засідання Штабу з проходження опалювального сезону. Із керівниками регіонів детально обговорили сценарії розвитку подій під час форсмажорних ситуацій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо опалення підключено, але батареї залишаються холодними: фахівці надали важливу рекомендацію
“Попереду надскладна зима. Наголосив, що, попри те, що пророблена велика робота з підготовки, кожна громада вже має бути готова до альтернативних рішень для опалення. Адже розуміємо плани ворога”, – зазначив Кулеба.
За його словами, ключове питання зараз – впровадження децентралізації енергетики. В Україні пришвидшують встановлення когенераційних установок та блочно-модульних котелень у громадах. Окрема увага приділяється населеним пунктам, де є проблематика зі стартом опалювального сезону.
“Тут працюємо з органами місцевого самоврядування та профільними органами центральної влади, – зазначив Кулеба.
Він також підкреслив, що важливою є розробка енергетичних паспортів регіонів для систематизації даних про стан енергосистеми та ефективного планування.
Ввімкнення опалення у житлових будинках Києва розпочалось 30 жовтня. Багатоповерхівки підключатимуть до системи теплопостачання поступово.
Станом на ранок 31 жовтня до опалення підключили вже 16% житлового фонду – 1 617 багатоповерхівок. У міській раді зазначили, що підключення до тепла всіх будинків займе до семи днів.