Мер Одеси Труханов не хоче зносити росіян Пушкіна і Воронцова, бо “історія дуже заплутана”

Головна Сторінка » Мер Одеси Труханов не хоче зносити росіян Пушкіна і Воронцова, бо “історія дуже заплутана”

Мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що пам’ятники російським письменнику Олександру Пушкіну і генералу Михайлу Воронцову не треба зносити.

Про це Труханов сказав в інтерв’ю “Укрінформ”.

Він заявив, що ці пам’ятники “встановили наші прапрапрадідусі та бабусі”.

“Коли мені кажуть, що Путін вдягнув у військові мундири Пушкіна та все, що пов’язане з культурою, – це неправильно. Це – наш подарунок росіянам: ми віддаємо їм Пушкіна, який жив і творив у Одесі. На жаль, ми не можемо зараз запитати ані в Пушкіна, ані у Воронцова, чи підтримали б вони війну. Але Пушкін – частина нашої історії та світової культури”, – заявив Труханов.

“Відмовлятися від таких історичних постатей – страусина позиція. Не можна сховати голову в пісок і казати, що цього не було”, – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі спалили автомобіль військового – фото

Щодо перейменування вулиць і площ, Труханов сказав, що це питання “дуже тонке”.

“Я у чомусь розумію настрої останніх, які втратили своїх рідних на війні. Але треба тримати баланс і не перебільшувати. Не можна взяти і все прибрати. Історія нашого міста – дуже складна та заплутана. Обираючи об’єкти для перейменування, слід ретельно вивчати факти. У нас же зараз усе – як кровоточива рана”, – заявив мер Одеси.

У грудні 2022 року в Одесі демонтували пам’ятник російські імператриці Катерині II.

Перед цим жителі Одеси створили дві петиції із закликом прибрати цей пам’ятник. На сайті президента України петиція назбирала необхідну кількість голосів.