В пшеничному полі біля стін міста Енсісхейм у Австрії, нині це місто на північному сході Франції, 7 листопада 1492-го впав кам’яний метеорит.
Падіння метеорита через атмосферу Землі було видно у вигляді вогняної кулі на відстані до 150км від місця, де він врешті приземлився. Незгоріла частина хондритного кам’яного метеориту типу LL6 потрапила на пшеничне поле поблизу Енсісхайма в Ельзасі. Подію спостерігали численні очевидці і вона викликала фурор.
Жителі міста і прилеглих ферм і сіл зібралися, щоб подивитися. Потім почали відколювати шматки на сувеніри від 127 кг каменю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибухнув метеорит
Місцевий магістрат перешкодив знищенню каменю, щоб зберегти об’єкт для короля Максиміліана, сина правлячого імператора Священної Римської імперії Фрідріха III. Письменник Себастьян Брант описав метеорит та його падіння у вірші “Розсипле листя про падіння метеорита”. Також надіслав королю разом із каменем. Вважалося, що це гарний знак з неба.
Найдавніший європейський метеорит досі зберігається у місцевому музеї міста Енсісхейм.
30 червня 1908-го на Землю впав Тунгуський метеорит. Це сталося над Центральним Сибіром у межиріччі двох річок Нижньої Тунгуски і Лєни. Політ величезної кулі-боліда супроводжувався неймовірними світловими й звуковими ефектами. Падіння метеориту закінчилося потужним вибухом, хвиля від якого повалила ліс у радіусі 40 кім.