Мільйон снарядів для України – Чехія зробила пропозицію

Головна Сторінка » Мільйон снарядів для України – Чехія зробила пропозицію

Євросоюз міг би закуповувати боєприпаси для України та межами ЄС.

Таку пропозицію озвучили в Чехії після того, як стало відомо, що ЄС зможе вчасно надати лише половину від обіцяного мільйона снарядів. Про це повідомило видання Politico посиланням на власні джерела.

Видання нагадує, що близько року тому Євросоюз пообіцяв надати Києву мільйон снарядів до березня 2024 року. Однак нещодавно в ЄС заявили, що до березня Україна отримає лише 524 тис. снарядів, а до кінця року – 1,1 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефіцит боєприпасів вплине на фронт – невтішний прогноз ISW

“Розчарована таким дефіцитом Прага підштовхує країни ЄС до фінансування закупівлі, за її оцінками, 450 тис. артилерійських снарядів, доступних за межами блоку”, – пише Politico.

Коли на початку 2023 року ЄС планував військову допомогу, Франція – лідер оборонної промисловості блоку – наполягала на тому, щоб субсидії були зосереджені лише на місцевому виробництві, а не виводилися за межі ЄС.

Ініціатива Чехії підвищує ймовірність того, що Європа все ж звернеться до збройових компаній Південної Кореї, Туреччини та Південної Африки.

При цьому головний дипломат ЄС Жозеп Боррель відзначив, що Південна Корея – великий виробник зброї – може бути використана для отримання додаткових снарядів.

За словами дипломати, цифра в 450 тис. снарядів була озвучена під час неформальної зустрічі міністрів оборони ЄС у Брюсселі в середу. Наступного дня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала сказав своїм колегам, що снаряди можуть бути отримані з-за меж ЄС, щоб допомогти блоку виконати свою обіцянку.

Україна до березня отримає половину від обіцяного Європейським Союзом мільйона артилерійських снарядів. Про це сказав верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Європосадовець заявив, що не всі країни-члени ЄС надіслали свій внесок.