Міністр інфраструктури Кубраков приховав офшор

Головна Сторінка » Міністр інфраструктури Кубраков приховав офшор

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков має незадекларований офшор на Британських Вірґінських островах (Тортола).

Про це пишуть “Наші гроші”, посилаючись на базу даних Offshoreleaks, де оприлюднили матеріали Pandora Papers.

Офшор Officium SW Ltd. Кубраков заснував у липні 2018 року з партнерами Русланом Крамаренком та Іллею Солодовським.

Коли теперішній міністр балотувався у Верховну Раду 2019-го й подавав декларацію кандидата в народні депутати від “Слуги народу” й на посаду голови Укравтодору, то офшор не задекларував.

Не задекларував його й пізніше, коли подавав річні декларації як голова Укравтодору.

В українських реєстрах даних про офшор немає.

Відомо, що Крамаренко, Солодовський і Олександр Томашпольський до серпня цього року були засновниками співзвучної “Офіціум”. Зараз фірма перейменована на “Фавор лімітед”, її перереєстрували з Києва на Запоріжжя.

“Офіціум” у Києві займалася комп’ютерним програмуванням і мала річний дохід 11-12 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти виклали базу офшорів Pandora Papers у відкритий доступ

Кубраков за роки на держслужбі декларував власність у литовській фірмі MDL house service та українських компаніях “Місто для людей контактний центр Київ”, “Місто для людей розрахунковий центр”, “Місто для людей центр білінгової підтримки”, “Місто для людей Контактний центр”.

У липні Кубраков задекларував продаж Крамаренку корпоративних прав на 9,86 млн грн. Які саме права продав – невідомо. Після цього продажу міністр заплатив за якісь послуги 1,88 млн грн. Також придбав облігації внутрішньої державної позики на 5 млн грн.

Руслан Крамаренко у 2010-2014 роках був заступником голови КМДА Олександра Попова, раніше працював у Кабінеті міністрів Віктора Януковича.

Ілля Солодовський 2011-го увійшов до наглядової ради Укртелекому. Був директором компанії ЄСУ, через яку проводили приватизацію Укртелекому. ЗМІ його називали близьким до ексголови Адміністрації президента Януковича Сергія Льовочкіна.

Після обрання президентом Володимира Зеленського фірма Солодовського “ЮНІП Україна” стала постачальником обладнання для паркувань у Дніпрі, Вінниці та Львові.

3 жовтня журналісти “Слідство. Інфо” опублікували фільм “Офшор 95”. У ньому йдеться про схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм Зеленського та його соратників.

“Кварталівці” зареєстрували понад 10 фірм на Британських Вірґінських островах, Белізі й на Кіпрі.

В Офісі президента заявили, що у фільмі немає жодного компромату, а Зеленський сказав, що у фільмі “сюжет такий собі”.