fbpx

Міністри країн Балтії: “Криза з мігрантами серйозно загрожує європейській безпеці”

Головна Сторінка » Міністри країн Балтії: “Криза з мігрантами серйозно загрожує європейській безпеці”

Міністри оборони Литви, Латвії та Естонії у спільній заяві говорять, що Білорусь “серйозно загрожує європейській безпеці”.

Міністри звинувачують Мінськ у навмисній “ескалації гібридної атаки” з використанням мігрантів для дій у відповідь проти ЄС за запровадження санкцій проти режиму Олександра Лукашенка. Про це пише Rzeczpospolita.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська розвідка порахувала мігрантів на польсько-білоруському кордоні

“Це збільшує імовірність провокацій і серйозних інцидентів, які можуть поширитися на військову сферу. Міністри вважають кризу безпеки, що розгортається на кордонах, тривожною і засуджують навмисну ​​ескалацію гібридної атаки, що триває, з боку білоруського режиму”, – ідеться в заяві.

Також нещодавнє незвичайне нарощування російської військової могутності біля України непокоїть і може мати додаткові ризики для безпеки. Розглядаємо нинішню ситуацію як найскладнішу безпекову кризу для нашого регіону, НАТО і ЄС за багато років. Криза, що розгортається, потребує постійної єдності союзників із ЄС і НАТО, спільної поінформованості про ситуацію та спільного підходу, щоб гарантувати, що навмисні спроби Білорусі й Росії дестабілізувати ситуацію з безпекою в Європі не матимуть успіху. Особливо закликаємо до посилення практичної підтримки ЄС у зміцненні безпеки зовнішніх кордонів. Маємо повністю підтримати наших сусідів і зробити так, щоб жоден крок Білорусі чи Росії не залишився непоміченим”, – ідеться в заяві.

ЄС, Польща й Литва звинувачують Мінськ у тому, що привозить мігрантів із країн Близького Сходу й Африки та спрощує їм доступ до кордонів ЄС, щоб посилити міграційний тиск на Євросоюз. Тим часом Лукашенко погрожує ЄС, що може зупинити транзит газу з Росії. Москва поки не відповіла на ці погрози.

Білоруські ЗМІ цитують Лукашенка, який стверджує, що були спроби доправити зброю мігрантам на кордоні, але не наводять доказів. Лукашенко не каже, хто стояв за такими діями, які він назвав “провокаціями”.

У четвер посольство Іраку в Москві заявило, що готове допомогти в евакуації іракських громадян, які хочуть повернутися додому з Білорусі. Посольство закликає іракців на кордоні зв’язатися з ним через WhatsApp або електронною поштою.

Reuters пише, що тисячі мігрантів на польсько-білоруському кордоні мерзнуть у тимчасових таборах. Агентство нагадує, що досі польська сторона повідомила про загибель щонайменше семи мігрантів на кордоні.

На території Білорусі перебуває до 15 тис. мігрантів. Вони прибувають до Мінська як туристи. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов.