Міноборони натякнуло, коли F-16 патрулюватимуть українське небо

Головна Сторінка » Міноборони натякнуло, коли F-16 патрулюватимуть українське небо

Винищувачі F-16 можуть почати патрулювати українське небо вже цієї осені.

Зокрема, в Міноборони України натякнули на “військово-повітряний блокбастер”, який повинен “вийти” вже восени цього року. Про це пресслужба відомства повідомила у Twitter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ дізналися, хто переконав Байдена підтримати постачання F-16 Україні

“Вже цієї осені! Найбільший військово-повітряний блокбастер усіх часів! F-16 в небі України! Ми захистимо наше небо!”, йдеться у повідомленні.

Літак F-16, який ще називають “Бойовим соколом”, є багатоцільовим винищувачем, розробленим для ВПС США. Він оснащений внутрішньою гарматою M61 Vulcan і має 11 точок підвіски для розміщення зброї та іншого обладнання.

Стандартне навантаження F-16 зазвичай включає дві 907-кілограмові бомби, дві ракети середньої дальності AIM-120 і дві ракети малої дальності AIM-9 Sidewinder “повітря-повітря”, а також два зовнішніх паливних баки вагою 1088 кг.

Цей реактивний літак може розвивати швидкість до 2500 миль (орієнтовно 4023 км) на годину і має дальність польоту понад 2000 (3218 км) миль. Він має розмах крил 32 фути 8 дюймів (9,9 м) і довжину 49 футів 5 дюймів (13,8 м). Вага без палива становить 19 700 фунтів (8935 кг), а максимальна злітна вага 37 500 фунтів (17 010 кг).

Крім того, F-16 оснащений передовою системою наведення бомб, яка використовує лазерний далекомір і швидку цифрову обробку даних. Ця система дозволяє з високою точністю скидати звичайні “тупі” бомби з малих висот. Такі структурні та електронні новації роблять F-16 надзвичайно потужним і універсальним літаком.

Існує як одномісна, так і двомісна модель літака.

Президент України Володимир Зеленський домовився із прем’єр-міністром Великої британії Ріші Сунаком про початок роботи над коаліцією винищувачів.

Цю ідею підтримав президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. У коаліцію винищувачів входить тренування, літаки, результати.

Пізніше стало відомо, що США підтримують спільні зусилля союзників та партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16.

До коаліції також планують приєднатися Португалія та Данія.

У наступні місяці Сполучені Штати Америки із союзниками обговорюватимуть, коли і в якій кількості Україна отримає сучасні винищувачі, зокрема й F-16. Про це 19 травня заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.