fbpx

Міноборони прокоментувало нібито російське громадянство Лієва

Головна Сторінка » Міноборони прокоментувало нібито російське громадянство Лієва

Олександр Лієв, який тимчасово виконував обов’язки керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, звільнився за власним бажанням.

Даних про його російське громадянство немає. Про це повідомила пресслужба Міноборони.

“Станом на 2 лютого 2023 року Лієва Олександра Сергійовича звільнено з Міноборони за його власним бажанням”, йдеться в повідомленні.

У міністерстві заявили про відсутність будь-яких фактів, які б підтверджували наявність у Лієва паспорта РФ. У Міноборони зауважили, що Лієв проходив перевірки перед вступом на посаду.

“На етапі працевлаштування до міністерства та протягом роботи в оборонному відомстві Олександр Лієв проходив відповідні перевірки, обов’язкові при вступі на посаду держслужбовця”, заявили в Міноборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільненого закупівельника Міноборони арештували

Там пояснили, що Службі безпеки України в порядку, який діє під час особливого періоду, надавались відповідні матеріали з питання доступу до державної таємниці.

“Жодних заперечень від СБУ отримано не було. Будь-яких фактів, які б підтверджували наявність в Олександра Лієва іншого громадянства, крім українського, до Міноборони не надавалося”, йдеться в повідомленні.

У відомстві також повідомили, що в листопаді 2022 року міністр оборони Олексій Резніков звернувся до СБУ з проханням перевірити Лієва на поліграфі.

“Після появи у ЗМІ публікацій, які стосувалися попередньої діяльності Олександра Лієва та його заяв періоду 2014 року, за ініціативою Лієва, у листопаді 2022 року міністр оборони звернувся до СБУ з проханням провести додаткове психофізіологічне дослідження посадовця з застосуванням поліграфа”, додали в повідомленні.

2 лютого ЗМІ повідомило, що Олександр Лієв має нібито російське громадянство. Сам Лієв інформацію про російський паспорт спростував.

Згодом заявив, що написав заяву про звільнення. 2 лютого в Міноборони підписали наказ про його звільнення.

Раніше голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що за збройні контракти Міноборони відповідає Лієв, який “блокував доступ ЗСУ до українських маяків, закликав “почути Крим”, підтримував “референдум”, а відтак і окупацію півострова.

Лієв назвав опубліковану ЦПК інформацію “сфабрикованим вкидом”, який відриває його від роботи і спрямований не стільки проти нього, скільки проти Олексія Резнікова.

Generated by Feedzy