fbpx

Міноборони Великої Британії назвало причину великих жертв серед мирних українців

Головна Сторінка » Міноборони Великої Британії назвало причину великих жертв серед мирних українців

Росія не особливо зважає на наслідки, коли застосовує по Україні зброю невибіркового ураження.

Саме це передусім призводить до жертв серед цивільного населення. Про це повідомило міноборони Великої Британії у Twitter 21 лютого.

За даними розвідки країни, нерозбірливе використання російською армією артилерії та інших систем вогню завдає також значних збитків медичним та освітнім установам України.

Як зазначається, на 13 лютого 2023 року в Офісі Верховного комісара ООН з прав людини нарахували в Україні 18 955 постраждалих цивільних за час повномасштабної війни, з яких 7199 загинули. Організація визнала, що реальна кількість загиблих і постраждалих може бути більшою.

“Якщо ґрунтуватися на оцінках інших незалежних аналітиків, загинути могли понад 16 тисяч цивільних осіб”, додали в огляді.

Розвідка наголосила, що протягом січня 2023 року спостерігалися все частіші випадки, коли внаслідок бойових дій під удари потрапляли медичні та освітні заклади.

“Такі інциденти і все нові й нові постраждалі серед цивільних значною мірою стають наслідком недостатньо вибіркового застосування Росією артилерії та інших систем озброєння, які “накривають площами”, пояснила британська розвідка.

У травні торік Рада ООН з прав людини проголосувала за початок розслідування порушень прав людини та серйозних порушень міжнародного гуманітарного права російськими військами на звільнених територіях України. “За” проголосували 33 держави, 12 утримались, Китай та Еритрея були проти.

Проголосували за посилення контролю щодо “погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії”.

Generated by Feedzy