Міжнародна організація радить закрити телемарафон

Головна Сторінка » Міжнародна організація радить закрити телемарафон

Припинити телемарафон “Єдині новини” закликала український уряд міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів”.

Замість цього вони радять посилити фінансову підтримку суспільних і незалежних медіа, йдеться у заяві.

“Репортери без кордонів” посилаються на дані “Детектор медіа” про те, що телемарафон має рейтинг глядачів на рівні 10% і йому менше довіряють.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як може змінитися телемарафон: Карандєєв розповів про нові запити

Опитування фонду “Демократичні ініціативи” та “Центру Разумкова” свідчать, що телемарафон вважають актуальним 20% українців.

Керівниця відділу “Репортерів без кордонів” у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє каже, що об’єднання чотирьох приватних телеканалів і двох суспільних було корисним та ефективним у протидії дезінформації РФ у лютому 2022 року. Зараз цей формат застарів і послаблює медіаплюралізм.

“За два роки українським телеканалам вдалося реорганізувати та зміцнити свої команди, що дозволило їм опрацьовувати більше перевіреної інформації та джерел. Сьогодні всі вони здатні боротися з російською пропагандою на достатньому рівні, зберігаючи плюралізм і редакційну незалежність”, – вказала вона.

Українці менше довіряють телемарафону “Єдині новини”.

Між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року частка тих, хто довіряє, знизилася з 69% до 48%, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

У грудні 2023 року довіра до телемарафону знизилася до 43%.