fbpx

Мобілізація у Росії масово зачепить студентів: розвідка розкрила подробиці

Головна Сторінка » Мобілізація у Росії масово зачепить студентів: розвідка розкрила подробиці

У Росії готуються до масової мобілізації студентів вищих навчальних закладів очної форми навчання.

Режим активно нарощує можливості для її забезпечення. Про це повідомило Головне управління воєнної розвідки у Facebook 21 лютого.

“Імовірно, мобілізацію проведуть до 1 квітня початку весняного призову на строкову службу. У разі необхідності початок призову можуть відтермінувати”, йдеться в повідомленні.

За даними ГУР, у Росії вже створюють “дільниці оповіщення”. Вони допомагатимуть військкоматам вручати повістки студентам очної форми навчання.

Зокрема, керівництво трьох російських ВНЗ видало документи, які зобов’язують структурні підрозділи закладів виділити певну кількість студентів і співробітників для роботи на “дільницях оповіщення”, кажуть в ГУР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін збирається мобілізувати сотні тисяч росіян американська розвідка

Ідеться про Новосибірський та Томський державні педагогічні університети та Томський політех.

“До цієї роботи планується залучати громадян, які офіційно не підлягають мобілізації. При цьому, в Томському політехнічному університеті включення до складу “дільниць” відбувається без згоди або навіть попереднього інформування визначених студентів та співробітників”, інформує розвідка.

За даними ГУР, керувати “дільницями” призначаються представники вищого керівництва навчальних закладів.

У розвідуправлінні наголосили, що для проведення чергової хвилі мобілізації у РФ не потрібні додаткові правові підстави.

Усе тому, що оголошену у вересні торік “часткову мобілізацію” офіційно так і не завершили.

28 жовтня 2022 року російський міністр оборони Сергій Шойгу доповідав президенту Володимиру Путіну про “завершення” мобілізації. Заявив про “виконане завдання” у “300 тисяч осіб”.

Путін оголосив мобілізацію 21 вересня. Після цього майже 1 млн росіян утекли з РФ в інші країни. Офіційного документа про завершення цього етапу мобілізації Путін досі не підписав.

3 листопада український Генштаб повідомив, що в Росії продовжується мобілізація, попри оголошене її нібито завершення. Військове керівництво РФ продовжує набір так званих “добровольців” для участі у війні на території України. Це підтвердили й американські військові аналітики.

Generated by Feedzy