Мобілізація в Україні: Гуменюк розповіла про прогалини в законодавстві

Головна Сторінка » Мобілізація в Україні: Гуменюк розповіла про прогалини в законодавстві

Законодавство України здебільшого опирається на підвищену свідомість громадян.

Адже на сьогодні воно не настільки досконале, аби на 100% сформувати необхідний мобілізаційний ресурс. Про це в ефірі “Свобода LIVE” сказала керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк, передає Gazeta.ua.

За її словами, кожен громадянин призовного віку має бути настільки свідомим, щоб періодично приходити до територіального центру комплектування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗСУ відреагували на вручення повісток силою

“Проте в реальності це не завжди так. В ідеалі кожен громадянин країни мобілізаційного віку повинен періодично приходити в місцевий центр комплектування, поновлювати про себе інформацію, проживати за місцем реєстрації та, отримавши повістку, з’явитися до військкомату”, вважає Гуменюк.

Гуменюк пояснила, що багато людей не проживають за місцем реєстрації, тому і не бувають там довготривалий час.

“Чимало з них уникають цього цілеспрямовано. Через це є прогалини в законодавстві, але в Україні є план мобілізаційного ресурсу”, сказала вона.

На фронті є підрозділи, які потребують ротації. Тому в Україні є потреба в мобілізаційному ресурсі.

Водночас нині видно падіння ентузіазму у людей призовного віку. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк.

За її словами, чимало підрозділів потребують виведення з зони активних бойових дій, перебування певний час на спокійнішій території та відновлення сил.