Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що головну роль у моніторингу запропонованого Росії 30-денного припинення вогню відіграють американці.
Це відбуватиметься за участі всіх партнерів із “коаліції охочих”. Під час пресконференції у Києві політик зробив відповідну заяву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч не на часі: у США виключили переговори Трампа з Путіним
Він попередив, що у разі порушення перемир’я Захід запровадить санкції проти Росії, згода щодо цього вже є.
“Це питання готуватиметься і координуватиметься американцями та європейцями”, сказав Макрон.
Тим часом прем’єр-міністр Британії Кір Стармер зауважив, що якщо диктатор Володимир Путін серйозно думає про мир, то зараз є шанс це продемонструвати.
“Британія і США посилять військову допомогу Україні, якщо Путін відмовиться припинити вогонь”, підтвердив Стармер, додаючи, що Захід відкидає будь-які додаткові умови з боку РФ.
В Білому домі сподіваються, що Україна і РФ погодяться на 30-денне перемир’я. Сполучені Штати запропонували Україні і РФ укласти 30-денне припинення вогню.