fbpx

Мораторій на експорт брухту захистить економіку й збереже робочі місця – Мовчан

Головна Сторінка » Мораторій на експорт брухту захистить економіку й збереже робочі місця – Мовчан

Україні вкрай необхідно запровадити тимчасовий мораторій на експорт брухту, щоб зберегти робочі місця і врятувати від кризи галузі, які утримують цілі міста.

Про це заявив народний депутат Олексій Мовчан.

“Заборона на експорт брухту необхідна. Усе залежить лише від того, наскільки глибоко влада розуміє проблему. Металопереробна індустрія – це найбільші платники податків і роботодавці. Це містоутворювальні підприємства. Тому це (мораторій. – Gazeta.ua) є надкритично для збереження хоча б якоїсь конкурентоспроможності української економіки у світі. Якщо ми хочемо зберегти те, що є – уряд має ухвалити рішення (про заборону експорту. – Gazeta.ua), – пояснив він в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Мовчан також наголосив, що необхідно вжити відповідних заходів щодо експортерів брухту, які працюють нечесно й маніпулюють експортними цінами, тобто фактично умовно продають металобрухт за 500$ за тонну, а декларують, що вивезли його за 300$. І нагадав, що мораторій пропонують запровадити тимчасово.

“У нас непрогнозовані ціни на сировину в постпандемічний чи пандемічний період. Мораторій – це тимчасовий захід, до якого нормально зможуть поставитися міжнародні партнери, адже ми є членом СОТ. Але під час пандемії з огляду кількість податків і кількість робочих місць у цій галузі, ми маємо тимчасово її захистити”, – резюмував Мовчан.

Раніше металурги звернулися з відкритим листом до президента Володимира Зеленського із закликом тимчасово обмежити експорт брухту й не допустити зупинення українських підприємств, які вже потерпають від дефіциту сировини. Пізніше Міністерство економіки опублікувало проєкт постанови про обмеження експорту. Але ухвалення проєкту з невідомих причин відклали.

Тим часом народний депутат Андрій Ніколаєнко зазначив: встановлені мита на експорт металобрухту не здатні запобігти масовому вивезенню сировини з України. І Мінекономіки необхідно терміново запровадити тимчасову заборону на експорт.