Мороз не завадить: як правильно провітрити помешкання взимку

Головна Сторінка » Мороз не завадить: як правильно провітрити помешкання взимку

Зима – це мінусова температура зовні і плюсова в опалювальних приміщеннях. Незважаючи на різницю температур, важливо щодня провітрювати будинки, квартири та офісні приміщення.

Повітряний обмін сприяє зменшенню кількості мікробів та вологості, що допомагає підтримувати гарне самопочуття, покращує якість сну та дає енергію для роботи.

При цьому важливо провітрювати приміщення у опалювальний сезон без втрати тепла та зниження комфорту. Відповідно, для ефективного зимового провітрювання потрібно дотримуватись кількох простих правил, про які розповість Gazeta.ua.

Скільки часу потрібно провітрювати квартиру взимку

Взимку провітрювання робіть швидко, але максимально інтенсивно. При відчинених віконних стулках прискорений повітрообмін не викличе вихолоджування приміщення;

Не рекомендується влаштовувати в мінусову температуру протяги вони можуть переохолодити стінові конструкції;

Провітрювати квартиру (будинок) треба мінімум вранці і перед ніччю, а якщо ви весь день вдома, то і в обід.

Не слід постійно тримати кватирку відкритою. Це призведе до надмірної втрати тепла з приміщення, зниження температури стін та меблів. За 5-10 хвилин повітря у кімнаті повністю зміниться, а температура знову відновиться;

У сильний мороз час провітрювання можна скоротити до 3-5 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко та якісно відмити мікрохвильову піч: легше не буває

Чи можна швидко провітрити квартиру взимку?

Можна. Для цього треба організувати наскрізне провітрювання квартири. Досить відкрити вікна і балконні двері, що розташовуються на протилежних стінах житла. Якщо квартира кутова, допускається провітрювання через вікна перпендикулярних стін.

Щоб свіже повітря безперешкодно пролетів по квартирі, міжкімнатні двері також слід відчинити. Але будьте обережні, адже протяг може стати причиною застуди як мінімум. Якщо вже вирішили провітрити квартиру “наскрізь”, то краще тимчасово покинути приміщення.

І не забувайте, протяги можуть переохолодити стінові конструкції.

Також слід пам’ятати, що повітря з вулиці потрапляє до квартири неочищеним, наповненим алергенами, вуличним смогом та вихлопними газами авто. Тому від такого варіанта краще відмовитись, якщо житло розташоване поблизу жвавих транспортних артерій.

Чистити пральну машину потрібно регулярно. Це дозволить не лише позбутися неприємних запахів, які часто виникають у пралці, а й продовжити термін служби машини.

Для очищення підійдуть як спеціалізовані засоби, так і продукти, які завжди є під рукою. Основні методи чищення пральної машини зібрала Gazeta.ua.