Україна вийшла на довоєнні обсяги експорту морем у січні 2024 року.
По загальному обсягу експорт наближається до показників, які були до повномасштабного вторгнення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав про це під час засідання уряду.
“Вже пів року працює український морський логістичний коридор. Пів року тому ми зняли блокаду Чорного моря й активізували українську морську торгівлю”, – вказав він.
Змогли запустити проєкт страхування від воєнних ризиків суден, які заходять у порти України.
“Новим зерновим коридором вже пройшли понад 660 кораблів, які перевезли близько 20 мільйон тонн вантажів до 32-х країн світу”, – повідомив Шмигаль.
70% з цих вантажів – українська аграрна продукція.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морський коридор майже вийшов на довоєнний рівень
Минулого місяця у грошовому еквіваленті загальний український експорт склав $3,1 млрд. З них $1,9 млрд – морський експорт. Це допомагає акумулювати внутрішні ресурси держави.
“Кожна гривня, яка надходить до бюджету від експортної торгівлі, йде на оборону, на краще забезпечення військових, на дрони та боєприпаси, на інноваційні продукти ОПК та багато іншого”, – вказав прем’єр.
Збільшення експорту також посилює економіку країни.
У перший місяць цього року до державного бюджету надійшло на 14% більше податків і на 30% більше митних платежів, ніж планувалося. Загалом до загального фонду державного бюджету надійшло 116 млрд грн, а разом збори в загальний і спеціальний фонд склали 154,2 млрд грн.
Асамблея Міжнародної морської організації ухвалила резолюцію на підтримку українського успіху з відновлення судноплавства й роботи нового “зернового коридору”, розповів президент України Володимир Зеленський.
Тепер організація буде оцінювати, якої технічної допомоги потребує Україна для нормальної роботи морського коридору.