Москва підступно використовує заклики Китаю до миру – ISW

Головна Сторінка » Москва підступно використовує заклики Китаю до миру – ISW

Кремль використовує заклики Китаю до мирних переговорів між РФ і Україною, щоб примусити країни Заходу піти на поступки.

Міністр закордонних справ КНР Ван Ї 7 березня повторив заклик щодо переговорів, повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у свіжому звіті.

“Китай вкотре вдався до риторики, яка покликана показати Пекін незалежним посередником у гіпотетичному переговорному процесі. Росія продовжить використовувати такі заклики для просування звичних інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб спонукати Захід піти на поступки”, – пояснили аналітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай активізував проти Тайваню військові дії у сірій зоні

2 березня заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін та спецпредставник Китаю з питань Євразії Лі Хуей зустрілися в Москві, щоб обговорити бажання КНР сприяти переговорам.

“Галузін та Лі відзначили неможливість обговорювати врегулювання війни в Україні без участі Росії та без урахування інтересів Москви у сфері безпеки. Ці твердження Кремль регулярно використовує, щоб покласти відповідальність за переговори на Захід”, – додали експерти.

Китай публічно не пояснював деталі свого мирного плану з 12 пунктів, який він оприлюднив на початку 2023-го. Тож російська влада продовжить підступно підтримувати заклики Пекіну до переговорів, щоб просувати інформаційні операції Кремля щодо цього питання.

У МЗС Китаю заявили, що для врегулювання війни в Україні необхідно провести міжнародну мирну конференцію, на яку погодилися б Київ і Москва. Під час заходу Україна та РФ мали б можливість неупереджено і чесно висловити свої позиції, зазначив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на пресконференції в кулуарах сесії законодавчого органу КНР.