fbpx

МОЗ розширяє список ліків, які продаватимуть за е-рецептом

Головна Сторінка » МОЗ розширяє список ліків, які продаватимуть за е-рецептом

В Україні низку лікарських препаратів, зокрема й антибіотики, можна придбати за електронним рецептом. З весни перелік використання е-рецепта розширять.

Поширюватимуться на зареєстровані в Україні ліки, які продаються лише з дозволу чи поради лікаря за власні кошти пацієнта, повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

До цього переліку належать:

антибіотики,

протисудомні засоби,

гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні),

препарати для лікування артеріального тиску,

препарати для лікування серцевих хвороб та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які є міфи про прийом антибіотиків

У МОЗ попереджають, що низка деяких звичних для українців ліків, наприклад проти болю, кашлю чи заспокійливі також можуть продаватися в аптеках лише за наявності е-рецепта.

Отримати його можна незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Важливо, аби пацієнт був зареєстрований в Електронній системі охорони здоров’я. Це може зробити будь-який лікар державних чи приватних клінік.

Лікарі у разі вимкнення світла можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти.

Зокрема на час воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби з програми реімбурсації “Доступні ліки” у разі відсутності світла і зв’язку.

Паперовий рецепт повинен виписуватись на відповідному рецептурному бланку (ф-1) за міжнародною непатентованою назвою (МНН) на одне найменування лікарського засобу. Має містити інформацію про заклад, лікаря і пацієнта. Має бути засвідчений підписом і печаткою лікаря.

Generated by Feedzy