У Нідерландах міста повідомляють про критичну нестачу ресурсів для прийому нових українських біженців.
За даними Асоціації муніципалітетів VNG, щотижня до країни прибуває близько 300 українців, а майже всі доступні місця вже зайняті, пише NOS.
В Утрехті та Дордрехті повідомляють, що змушені відмовляти новим прибулим, а деякі центри можуть закритися через брак фінансування або закінчення оренди. Часто центри для розміщення не належать муніципалітетам, і оренда та переобладнання приміщень ускладнюють розширення мережі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці у 2024 році поповнили бюджет Польщі на понад 18 млрд злотих
Юридично міста не можуть відмовляти людям у поселенні, і вже були прецеденти судових оскаржень.
Муніципалітети закликають уряд надати довгостроковий план і додаткове фінансування. Міністерство міграції визнає проблему і розглядає можливість часткової оплати житла самими українцями з доходом.
Нідерланди наразі четверті у ЄС за кількістю прийнятих українців на душу населення, після Чехії, Польщі та Німеччини.
Прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер закликав підвищувати “стимули до праці” у Німеччині, зокрема для українських біженців. Він критично висловився про ситуацію, за якої освічені українці, котрі живуть у ФРН, не працюють.
Згодом політик визнав, що багато українців уже працюють у Німеччині.