Росія стягла до кордонів з Україною близько 120 тисяч своїх військових.
Про це сказав секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі Свобода слова на ICTV, повідомляє Gazeta.ua.
“Цього явно не достатньо для тієї військової операції про яку всі кажуть (масштабний напад – ред.). Але чи може Росія піти і вчинити якісь неподобства, які вона наробила у 2014 році? Звичайно, може. Чи готова наша країна до цього? Так, ми готові. Ми розуміємо що маємо робити”, зазначив секретар РНБО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми рухатимемося в інший спосіб” – Резніков про мобілізацію
Він розповів, що у разі агресії є чітко прописана процедура дій. “Відразу збирається Рада нацбезпеки і оборони України, пропонується президенту підписати відповідний указ, який має протягом 48 годин затвердити Верховна Рада. Відразу військові починають діяти так, як вони вважають за необхідне. У разі необхідності будуть залучені всі”, -сказав політик.
Данілов нагадав, що минулого року на засіданні РНБО був прийнятий план оборони нашої країни. “У цьому плані прописані дії: хто як має діяти, хто чим має займатися. Більше того з 1 січня запрацював закон Про основи національного супротиву, який є багатошаровим.
У нас є сили спеціальних операцій, які працюють на всій території нашої країни. Це найбільш закритий підрозділ, створений за стандартами НАТО.
Із січня наше військо отримало додатково 11 тисяч військових: тисячу отримали сили спеціальних операцій, 10 тисяч – сили територіальної оборони. Це офіцери, це безпосередньо кадровий склад, які постійно перебувають на службі і виконують свій військовий обов’язок. Їх завдання зараз формувати батальйони територіальної оборони”, -розповів Данілов.
Він звернувся до українців із закликом зберігати максимальний спокій . “Тому що паніка – сестра поразки. Тому нам потрібно спокійно жити і виконувати свої завдання”, – додав секретар РНБО.
Росія готова атакувати Україну, але остаточного рішення ще не прийнято.
Можливі кілька сценаріїв, включаючи дії щодо дестабілізації уряду в Києві або підтримки сепаратистів на сході України та просування лінії розмежування. Про це керівник федеральної розвідки Німеччини Бруно Каль сказав в інтерв’ю Reuters.