У День пам’яті та перемоги над нацизмом президент Володимир Зеленський наголосив на важливості збереження історичної правди та ролі українців у боротьбі проти нацизму під час Другої світової війни.
Він разом з дружиною Оленою Зеленською поклав квіти до меморіалу у Києві.
“Намагаючись присвоїти Україну, Росія присвоює собі чужу пам’ять і викривляє історію”, – заявив президент.
Зеленський підкреслив, що українці зробили значний внесок у перемогу над нацизмом і заплатили за це величезну ціну.
“Понад 8 мільйонів українців боролися з нацизмом не тільки в складі Радянської армії. Десятки тисяч билися в арміях союзників, сотні тисяч – у повстанських загонах та рухах опору”, – наголосив глава держави.
Глава держави нагадав, що в тій війні не було тилу – вся Україна була полем бою.
“У тій війні в нас не було тилу – вся наша земля була суцільним фронтом, плацдармом, відкритою раною. Постраждало кожне місто, село, кожен дім і кожна родина”, – сказав він.
Звертаючись до сучасних подій, Зеленський провів чітку межу між історичною правдою та нинішніми маніпуляціями Кремля.
“І ми не віддаємо цю пам’ять новому, російському нацизму, так само як не віддаємо йому своє сьогодення”, – наголосив президент.
Він підкреслив, що справжня перемога та пам’ять – не у парадах, а в правді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зробив заяву у День пам’яті та перемоги над нацизмом: “Зло обов’язково програє”
“Перемога і справжня пам’ять не з тими, у кого “паради”, а з тими, із ким правда”, – сказав Зеленський.
Президент закликав шанувати як історичний внесок українців у боротьбу зі злом, так і нинішню відвагу тих, хто сьогодні продовжує цю боротьбу.
“Шануймо свій внесок у боротьбу зі злом і своє сьогодні, у якому знову з ним боремося”, – підсумував президент.
8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. Цього дня 1945-го в Берліні о 21:20 за місцевим часом підписали Акт капітуляції Німеччини.
Лідер Німеччини Адольф Гітлер застрелився 30 квітня 1945 року у своєму бункері. Його наступником за заповітом став гросадмірал 53-річний Карл Деніц. Він створив власний уряд, який спробував вести переговори із союзниками, однак безуспішно.
Його влада поширювалася лише на вузьку смугу землі від австрійського кордону до Берліна й до данського кордону. 7 травня генерал Альфред Йодль від імені німецького командування підписав у ставці Двайта Ейзенгавера в Реймсі умови беззастережної капітуляції.
Радянський уряд висловив категоричний протест і висунув вимогу підписати акт беззастережної капітуляції Третього рейху в Берліні за участі СРСР. Тоді провели повторне підписання.