“Ми продовжуємо боротьбу за зміну законодавства, яке допускає свавілля чиновників і містить корупційні чинники” — директор з правових питань Нової пошти

Головна Сторінка » “Ми продовжуємо боротьбу за зміну законодавства, яке допускає свавілля чиновників і містить корупційні чинники” — директор з правових питань Нової пошти

Внесення змін до законодавства про штрафи за порушення у сфері прав споживачів захистить український бізнес від свавілля чиновників та непомірних штрафів.

Про це заявила Інна Хомич, директор із правових питань групи компаній “Нова пошта” на засіданні Тимчасової спецкомісії з питань захисту прав інвесторів.

Вона нагадала, що “Нова пошта” зіткнулася з таким свавіллям чиновників, коли Харківське управління Держпродспоживслужби наклало на компанію необґрунтований штраф у розмірі 326 млн грн.

Кейс набув величезного резонансу в діловому середовищі, а голова Держспоживслужби Владислава Магалецька особисто втрутилася в ситуацію і заявила, що “штрафу не буде, оскільки він неадекватний порушенню”, а у відомстві почалися перевірки.

“Поки існує закон, за яким до суб’єкта господарювання можна застосувати такий штраф, бізнес кожного в небезпеці, – прокоментувала Інна Хомич і докладно розповіла, які зміни ініціюються. По-перше, рішення контролюючого органу не має бути виконавчим документом. Друге, штрафи мають стягуватися лише за рішенням суду. І третє, штрафи мають бути суттєво зменшені та мати фіксований розмір, який визначається неоподатковуваними мінімумами доходів громадян”.

Представник “Нової пошти” розповіла про участь у розробці та обговоренні нового законопроекту від Тимчасової спецкомісії з питань захисту прав інвесторів, щоб врегулювати штрафи Держспоживслужби.

“Ми взяли участь у роботі ТСК під головуванням Галини Янченко для внесення змін до Закону “Про захист прав споживачів”. Новий законопроект дозволяє сформувати розумний та збалансований підхід до врегулювання відносин між бізнесом, контролюючими органами та споживачами. Як відповідальний бізнес і сумлінний учасник ряду бізнес-асоціацій ми продовжуємо боротьбу за зміну законодавства, що допускає свавілля чиновників, штрафи, невідповідні з розміром завданих збитків, які містять корупціогенні чинники”, розповіла Хомич.

Вона також сказала, що для зниження корупційного тиску на бізнес потрібно переглянути ухвалу уряду, яка визначає ступінь ризиковості діяльності підприємств. Воно, за словами експерта, позбавлене логіки, суперечить Конституції України та створює корупційні ризики. Крім цього, суми штрафів мають бути фіксованими і не залежати від оборотів підприємств це є основною лазівкою для тиску чиновників на бізнес.

“Якщо ви середній чи великий бізнес, то високий ризик вам гарантовано довічно, пояснює експерт. Для високого рівня ризику достатньо зібрати 41 бал, а для цього достатньо протягом останніх п’яти років мати порушення вимог законодавства щодо захисту прав споживачів. Але це не дуже узгоджується із принципом рівності всіх суб’єктів права власності перед законом, гарантованим статтею 13 Конституції”.

Хомич зазначила, що в уряді та в парламенті прислухаються до думки представників бізнесу та висловила сподівання, що депутати запропонують справедливий законопроект, який врахує інтереси підприємців та збереже баланс у захисті прав споживачів.