“Ми в процесі створення жорстокої сили” – віцепрезидент Єврокомісії

Головна Сторінка » “Ми в процесі створення жорстокої сили” – віцепрезидент Єврокомісії

Російська агресія проти України трансформувала Європу та примусила її піклуватися про власну силу та спроможність обороняти себе, оскільки війна Росії проти України усвідомлюється європейцями як реальна загроза для їх власної безпеки.

Про це під час зустрічі в Генасамблеї ООН заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає Укрінформ.

“Ви починаєте думати у вимірі сили, коли відчуваєте подих війни та загрози. Саме тому війна в Україні трансформувала Європу. Вона примусила нас (усвідомити) важливість сили, вперше після Другої світової війни. Небезпека, загроза, страх, – все це матеріалізувалося беззаперечним шляхом… Жорстокість російського вторгнення допомогла нам досягти єдиного розуміння загрози, тому що певний час російська загроза не мала однакового значення у Ризі та у Лісабоні, географія у цьому сенсі має велике значення”, – зауважив Жозеп Боррель.

Він пригадав, коли вранці 24 лютого отримав телефонний дзвінок, і повідомлення “вони бомблять Київ”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся із Трампом: перші заяви і фото

“Але Київ, – він не дуже далеко від польського кордону. Так, Росія вдерлася до європейської країни. Ця війна змінила багато речей. Вона поставила нас перед фактом використання сили в Європі, та перед необхідністю пристосовуватися до цього виклику. Ми були дуже далекі від ідеї сили, покладалися на “м’яку силу”. Зараз ми в процесі створення жорстокої сили. Це забере певний час. Ми не будемо суперсилою, як ви (американці), але нам треба бути силою, мати можливість мобілізувати спроможності. Ми хочемо мати силу, щоб стримувати наших ворогів, прямо або опосередковано”, – зазначив високий представник ЄС.

Він наголосив: європейці усвідомили, що мають спільні інтереси, варті того, щоб їх захищати, і що робити це можна набагато більш успішно колективними зусиллями, ніж у кожній країні окремо. У цьому контексті єдність ЄС стала посилювачем сили для кожної із країн-членів.

Капітуляція України і перетворення її на другу Білорусь не буде найшвидшим способом закінчити війну.

Військова підтримка України не виключає пошуків мирних рішень, але чим сильнішою Україна буде у військовому плані, тим сильнішою буде її переговорна позиція. На цьому після засідання Радбезу ООН наголосив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель