“Мишка”, яка з шести років допомагає армії: Порошенко розказав про юну волонтерку з Миколаєва

Головна Сторінка » “Мишка”, яка з шести років допомагає армії: Порошенко розказав про юну волонтерку з Миколаєва

Петро Порошенко під час поїздки на південь зустрівся з миколаївськими волонтерками. Ліда Немлій, яку всі лагідно називають “Мишка”, та її мама Юлія волонтерять з 2014 року. Тоді Ліді було лише шість. Ліда малює картини, шиє аутентичні українські ляльки-обереги, які продає через соцмережі, а зароблені гроші віддає на добрі справи.

Зараз дівчина разом з мамою допомагають 36-й бригаді. “Мишка” написала Порошенку зворушливого листа і попросила дрони для морпіхів.

“У 2014-му, коли почалась війна, моя мама була небайдужа до цього. Вона почала волонтерити і мене підключила. За ручку взяла, і так почалася моя волонтерська діяльність”, розповідає дівчинка.

“Мишка” моя добра подруга вже багато років. Колись нас познайомив наш Гліб Бабіч, відтоді ми тримаємо звʼязок. Памʼятаю, як у 2021 році в розпал пандемії вона передала нам із Мариною автентичні українські ляльки-обереги. На щастя. Вони досі в моєму кабінеті”, згадує пʼятий президент.

“Із задоволенням читав усі листи “Мишки”. І от нарешті дорогою до наших хлопців на південний фронт ми зустрілися в її рідному Миколаєві. Нещодавно мені прийшов паперовий лист від “Мишки” про те, що для її підопічних із 36 бригади морської піхоти потрібні дрони. “Дрони, так дрони”, сказав тоді я. І от ми вже в Миколаєві передаємо Ліді два десятки FPV-дронів. А Лідія подарувала мені бойового гусака”, показує Порошенко сувенір на згадку.

“Мишка”, яка закінчує школу, розповідає мріє про карʼєру дипломата. Але перш за все всім разом треба підтримувати ЗСУ, говорить дівчина. Торік вони з мамою отримали почесні нагрудні знаки Головнокомандувача Збройних сил України “За сприяння війську”.

“Ключ нашого шляху до перемоги людяність та єдність. Якщо ми будемо єдині, ми будемо набагато сильніші, ніж ворог”, переконана Ліда Немлій.

Від початку вторгнення Петро Порошенко витратив на допомогу ЗСУ 3 млрд 700 млн грн власних коштів. Разом з волонтерами ГО “Справа Громад”, які акумулюють донати небайдужих українців, на техніку та спорядження для армії спрямували понад 4 млрд 300 млн грн.