МЗС України прокоментувало плани Кремля визнати “незаконною” передачу Криму УРСР

Головна Сторінка » МЗС України прокоментувало плани Кремля визнати “незаконною” передачу Криму УРСР

МЗС України прокоментувало плани Росії визнати передачу Криму до складу УРСР 1954 року нібито “незаконною”.

У відомстві це назвали нікчемною спробою російської диктатури легітимізувати власні грубі порушення міжнародного права. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

Там вкотре наголосили, що агресор Росія грубо порушила і продовжує порушувати власні ж зобов’язання, оскільки свого часу юридично і документально визнала кордони сучасної України як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буданов розказав про підготовку серйозної операції в Криму

“Сотні разів спіймана на брехні та скомпрометована російська влада може скільки завгодно продовжувати свою пропаганду, зокрема, під виглядом законотворчості, але це не змінить визнаної світовою спільнотою реальності: Крим – це Україна”, – йдеться у повідомленні.

Там додали, що зазначений законопроєкт Держдуми лише зайвий раз підтверджує, що цей факт, як і неминучість деокупації, чітко усвідомлюють і в Москві, тому й виникають такі панічні ініціативи.

Напередодні в Держдумі РФ зареєстрували законопроєкт, у якому хочуть визнати недійсним указ Верховної ради СРСР про передачу Кримської області до складу УРСР 1954 року. Росіяни стверджують, що рішення про передачу Криму до складу УРСР було ухвалено нібито з порушенням конституцій РРФСР і СРСР.

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради проєкт щодо особливостей відновлення публічної влади в Автономній республіці Крим та місті Севастополі.

Пропонують створити військові адміністрації та наділити її повноваженнями, йдеться у документі.

Автономна республіка Крим та місто Севастополь згідно із законодавством є тимчасово окупованими Російською Федерацією з 20 лютого 2014 року. Звільнення усіх територій є стратегічним пріоритетом сил оборони України, наголошував президент Володимир Зеленський.