fbpx

На Горбачова подали в суд через загибель литовців під час штурму телевежі 30 років тому

Головна Сторінка » На Горбачова подали в суд через загибель литовців під час штурму телевежі 30 років тому

Від імені близьких чотирьох загиблих у подіях 13 січня 1991 року у Литві подано цивільний позов про притягнення до відповідальності колишнього президента Радянського Союзу Михайла Горбачова.

Про це повідомляє литовське національне телерадіомовлення LRT.

Цивільний позов подано від імені шести осіб, близьких загиблих під час штурму Литовського центру радіо та телебачення і Вільнюської телевежі.

“Позивачі заявили, що зібрали для суду докази, які доводять, що тодішній президент СРСР М. Горбачов, будучи головнокомандувачем Збройних сил СРСР, 11-13 січня 1991 року контролював армію, проте не зробив кроків для припинення агресії”, – йдеться у повідомленні.

За словами одного з позивачів Робертаса Повілайтіса, позов до Вільнюського міського суду подано в ніч проти 13 січня. Саме цього дня тридцять років тому СРСР розпочав штурм.

“Кримінальний процес, у якому засуджено частину організаторів та виконавців убивств, дуже важливий, однак без оцінки відповідальності керівництва вищого рангу, торжество закону не буде повним”, – говорить Повілайтіс.

У ніч проти 13 січня 1991 року під час штурму військовими Радянського Союзу Вільнюської телевежі загинуло 14 людей. Через злочини проти людяності та військові злочини у справі про події 13 січня 1991 року було засуджено 67 колишніх радянських солдатів та офіцерів.

Верховний суд Росії 28 грудня ухвалив рішення щодо ліквідації правозахисної організації “Міжнародний меморіал”, яка займається реабілітацією жертв політичних репресій в СРСР. 2016 року міжнародне історико-просвітницьке, благодійне й правозахисне товариство “Меморіал”, що спеціалізується на дослідженнях репресій у Радянському Союзі, визнали в РФ іноземним агентом.